Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltanároknál előfordul...

Angoltanároknál előfordul olyan, hogy tanítás közben nem tudnak egy feladatmegoldást, vagy nem tudnak adott szavakat szövegolvasásnál?

Figyelt kérdés
Milyen gyakori, hogy egy átlagos angoltanárt megfogja egy feladat miközben tanít? Milyen gyakori, hogy elakad a diákkal együtt? Előfordulhat-e egyáltalán ilyen?
2015. júl. 24. 16:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden nyelvkönyvhöz tartozik megoldókulcs, másrészről azt a könyvet amiből tanít a tanár már oda vissza tudja, de új könyv esetén is legalább átfutja a feladatokat.
2015. júl. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Na és mi lenne, ha ezt nem tenné meg? És nem is ismerné a megoldókulcsot?
2015. júl. 24. 17:30
 3/13 chtt ***** válasza:
100%

Velem fordult már elő, hogy fennakadt a szemem. Ilyenkor szerintem a legtisztább, ha őszintén megmondja az ember, hogy hoppá van. Hf, utánanézek, nézzétek meg ti is a következő órára.

Amúgy igaza van az elsőnek, a tanított könyvet általában betéve tudjuk, olyan szinten, hogy azt is megmondom, melyik évfolyamon, az évnek mely szakában tanítjuk. Új könyveknél meg természetesen átnézzük előtte, hisz akkor is készül az ember az órára, ha hatvanadszor tanítja azt az anyagot, akkor meg pláne, ha először találkozik valamivel. Ezzel együtt rövid zárlat mindig előfordulhat. Végül is - bármily hihetetlen - a tanár is ember... többnyire :DDD


And I am not a walking dictionary. :)

2015. júl. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Na és milyen gyakran van, hogy a tanítvány kérdez egy szót és a tanár nem tudja?
2015. júl. 24. 19:26
 5/13 SoundscapeToArdor ***** válasza:
100%
Ritka, de előfordul. Nincs benne szégyen szerintem, végül is az illető angol tanár, nem pedig szótárgép. Ha még az anyanyelvén is el tud felejteni az ember szavakat, akkor pláne egy másik nyelven, ha ritkán használja...
2015. júl. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Ritka? Olyan sok szót tudnak?
2015. júl. 24. 20:18
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Mi (suliba) amikor új szavakat vettünk kész listával álltunk a tanárunk elé, hogy ez meg ez mi. Például amikor a testrészeket tanultuk valahogy szóba jöttek az olyan szavak, mint például a hasnyálmirigy, homloklebeny, agyalapi mirigy, hajhagyma...stb és listánkból ( :D ) nagyon sok szót tudott, persze volt 1-2 amit nem (akkor mondta, hogy nézzük meg/megnézte ő) :)

Összességében nem tudom, hány szót tudhatnak, de nem keveset az egyszer biztos. :)

2015. júl. 25. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a tanár is ember. Ráadásul nem az anyanyelvéről beszélünk. Nálunk sokszor előfordul, hogy egy nem tananyaghoz kötődő szónak a jelentését tőlem tudja meg a tanárom, de az, hogy beismeri, hogy nem tudja és ő is éppolyan lelkesen fogadja az új infót, mint ahogy azt tőlem is elvárja, dicséretes szerintem :) Ez főleg szlengnél, illetve olyan szavaknál fordul elő, ami kifejezetten pl. joghoz kapcsolódó szó vagy kémiához stb. :)
2015. júl. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Az anyanyelvűeknél is elég gyakori.
2015. júl. 31. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én amerikanisztikás vagyok, és nagyon meg tud lepni néhány szó pl kiejtésben is.. Mivel amerikai angolt tanítok, amerikai kiejtéssel, így van néha fennakadás. Sajnálom, hogy Európa a brit angolt erőlteti.

Igen, vannak diákok akik erre utaznak, hogy megfoghassák a tanárukat. Én úgy oldom ezt meg: oké, egyet kérdez a gyerek, válaszolok, leírja, megtanulja, utána én is kérdezek :) és x idő után kikérdezem azt a szót persze nem szavanként :) :)

2015. aug. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!