Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angoltanároknál előfordul...

Angoltanároknál előfordul olyan, hogy tanítás közben nem tudnak egy feladatmegoldást, vagy nem tudnak adott szavakat szövegolvasásnál?

Figyelt kérdés
Milyen gyakori, hogy egy átlagos angoltanárt megfogja egy feladat miközben tanít? Milyen gyakori, hogy elakad a diákkal együtt? Előfordulhat-e egyáltalán ilyen?
2015. júl. 24. 16:58
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
73%

Anyanyelvűeknél is durva dolgok vannak! Azért, mert nem ismer egy szót például, azt mondja, ilyen nincs, mert ő nem ismeri. Tavaly vinnem kellett több szótárat, hogy lássa a kifejezést és csak fölényesen legyintett. El nem ismerné, hogy ő is hibázik. A másik, hogy sokszor durva nyelvtani hibával beszélnek. Fix szerkezeteket elrontanak olykor.

A magyar oktatás lefejezi a hibázó angoltanárt, hogy mekkora hüe ez meg az, de ha jön egy nyelvi lektor és ha ő hibázik, akkor mindenki úgy tesz, hogy de menő. De nézzük már meg azt az embert, aki magyarul a saját anyanyelvén mindent jól, helyesen mond a legszebb kiejtéssel (spontán beszélgetésnél). Kevés ember van. Na ez van angolul is. Nem beszélve arról, hogy a legtöbb angoltanárnak nem anyanyelve az angol. Találkoztam már olyan angoltanárral is, aki életében nem beszélt még angol anyanyelvűvel. MOndjuk ezt meg lehetne oldani, ha pl a jobbak kimehetnének (ösztönözné a jobb a teljesítményre a hallgatókat!) iskolaidőben pl 1-2 hétre/hónapra a főiskola v egyetem kontójára tanítási gyakorlatra, tanulmányútra. Biztosan segítené a magyar oktatás szintjét.

2015. aug. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Nade frissen kikerült angoltanárok azért van, hogy hibáznak, vagy nem tudnak valamit, nem? Vagy csak nem jut eszükbe amit egyszer megtanultak nem?
2015. szept. 24. 09:52
 13/13 anonim ***** válasza:

Nem csak frissen kikerült angoltanárok hibáznak. A tanár is ember, azt tudja, amit tanít. Ezért nem valószínű, hogy pl egy autó alkatrészeit felsorolja kapásból, mivel erre nincs is szüksége.

Az én angoltanárom több 10 éve tanít gimnáziumban, és így is hibázik. Helytelenül ejti ki a szavakat, nem ismer bizonyos szavakat, félreértelmezi a kőnyvben lévő feladatokat. Viszont az anyanyelvünkön sem ismerünk bizonyos szakkifejezéseket, szerintem ezzel nincs is baj, a lényeg, hogy a tanár be tudja ismerni, hogy hibázott. Gyakran van olyan,hogy a tanár nem ismeri a szót, a diákjai igen, és egymást segítik ki.

2015. dec. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!