Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban mely szabályokat...

Az angolban mely szabályokat nem szokták betartani az anyanyelviek?

Figyelt kérdés

Jó néhányat láttam már, például a these-t gyakran deez-nek írják, de láttam én már enouff-ot is. És persze a szerkezeti félre írások, mikor kérdésnél az alany és a segédige nem cserélnek helyet, meg vannak egy betűs szavak is. pl.: R U - Are you?, Y - why? és még lehetne sorolni

Mellyek a legjellegzetesebbek?



2015. júl. 26. 01:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát én főleg rövidítéseket ismerek pl:

btw= by the way, Y=why, R =are, U=you, brb=be right back, ASAP= as soon as possible

Meg beszédben is van hogy rövidítenek pl. elhagynak utolsó betűket pl: doing = doin

2015. júl. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A peldaid internetes "beszelgetesekre", textiles eked vonatkoznak.

Anyanyelvuek minden napos szituaciokban nem beszelnek es irnam igy.

2015. júl. 26. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A peldaid internetes "beszelgetesekre", textelesekre vonatkoznak.

Anyanyelvuek mindennapos szituaciokban nem beszelnek es irnak igy.

2015. júl. 26. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Jó de nem is beszédre vonatkozott a kérdés :) Azt tudom hogy szóban ilyeneket nem használnak maximum az ASAP-et.
2015. júl. 26. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nyomatékos "kérdésnél" (van ilyen? :D) hallottam már "IS YOU...?"-t. Anyanyelvitől. Brittől. Bár nyilván direkt csinálta...
2015. júl. 26. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2015. júl. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

You to : you too* (te is) valamint a (ti ketten jelentessel) you two*

You're-> your ..your beautiful (szep vagy) ugyebar you're

Ez amugy ugyanugx idegesíti oket mint a magyarba a muszaly tavaj lessz stb altalanos hibak,kommentbe mindig megjegyzik oket

2015. júl. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!