Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az olasz vagy a német nyelvtan...

Bernadett92 kérdése:

Az olasz vagy a német nyelvtan a könnyebb? Tudom, hogy minden embernek más a nehéz, de most a 2 nyelv nyelvtanának összehasonlítható részei közöttio nehézségi különbség érdekelne, mielőtt belevágok bármelyikbe is.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy angolból meglett az írásbeli, de úgy érzem, hogy az angol szóbeli a listening miatt sohasem lesz meg.

Egyszerűen képtelen vagyok a listeninget 35 %-nál jobbra teljesíteni. Ezt még 80%-os speakingel sem lehet kompenzálni.

Viszont szorít a határidő(december 31), mert diplomamentő programban vettem részt, és december 31-ig a szóbeli angol nyelvvizsgámat is be kellene mutassam.

(a jogi diplomámat sem kapom meg, amíg nem tudom a szóbeli angolt prezentálni).


DE: mivel a listening ernnyire nem megy, ezért gondoltam olyan nyelvre, amit úgyírnak, ahogy ejtik is.

Nem tudom, hogy az olasz vagy a német ilyen-e, de ezek tetszenek messziről, csak nem tudom,

hogy a német és az olasz:

---a, mennyire nehezek?

---b, úgy ejtik-e, ahogy írják?

---c, az olasz vagy a német nyelvtan a nehezebb?

A listening miatti kétségbeesésem miatt gondoltam rá, hogy egy könnyebb(?) nyelvből kellene levizsgáznom.


Ha itt van valaki, aki tanulta az olaszt, és vagy a németet, vagy csak egyszerűen tud tanácsot adnni, annak előre is köszi. B.



2015. júl. 31. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Volt két olasz barátnőm , kellemes nyelv ,hallgatni is klassz könnyen tanulható .Éltem kint németeknél gusztustalan egy beszédforma , hangos zagyva gágogás .
2015. júl. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

1. ne ess kétségbe. nem tudom, hányszor próbáltad, de háromszor négyszer is elmehetnél

2. az olasz az elején könnyebb mint a német, nem tudom, alapfokú elég-e. viszont gyorsan beszélnek.

3. a német talán hasznosabb, és jobban hasonlít az angolhoz

Hallgass német és olasz szövegeket akár youtube-on, talán könnyebben választasz

De én a helyedben nem adnám fel az angolt sem. Hallgass sokat angolul, illetve olvass hangosan angol nyelven (azt is hallod). Ha a többi jól megy, nem törvényszerű, hogy ez ismét ne sikerüljön

2015. júl. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Hát nem adom fel, már háromszor próbáltam az írásbeli másodjára lett meg, de a szóbeli nem tudom, hol lenne a legkönnyebb.


Eddig ECL-en voltam, az írásbeli is ebből van.

Hallottam, hogy a TELC, DEXAM, Origo, BME is viszonylag könnyű, de ellenvélemények is vannak.

Amit tudok, hogy ECL-en a listening baromi nehéz.

2015. júl. 31. 22:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha lehet variálni más típusú nyelvvizsgával, igazán megpróbálhatnád. nem veszítesz semmit ezzel
2015. aug. 1. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én tanultam mind a két nyelvet. Így tapasztalatból tudok beszélni. A németből felsőfok körüli nyelvtudásom van amit C1-re tennék olaszból B1-re tenném magam. A németet minden nap használom szóban. A lényeg, hogy mind a kettőnek nehéz a nyelvtana. Az olasz elején nagyon könnyű kb mint az angol, a német az végig nehéz. Ez személyiség függő is lehet, én megszenvedtem mind a két nyelvvel. Tapasztalatomból mondom, hogy azt tanuld amit szeretsz és hasznosítani tudsz. Leírnám a pozitív és negatív tapasztalataimat.


Német: pozitívok: A német nyelvterület vezető szinten van az iparjának, bankhálózatának, turizmusának köszönhetően, így aki tényleg jól beszél németül az eltud helyezkedni, akár már csak ezzel a nyelvtudással is. Negatívumok: -Ronda egy nyelv és nagyon nehéz, nagyon sok az akcentus, amit tanulsz iskolában Hochdeutschot azt nem sok helyen beszélik, pl nem csak én de a nyugat németek sem értik a tiroli vagy a svájci akcentust. Nagyon merevek a német emberek, akiket legalább is én ismerek. Rengeteg dolgot lehetne még írni mert sok van, attól függ milyen szemszögből nézzük. Az olasz pozitívumok: Imádni való nyelv, imádni való emberek, gyönyörű tájak, fantasztikus konyha, imádom az olasz mentalitást, annyira barátságosak, az osztrákoknál ezt nem vettem észre. Negatívumok, nagy a munkanélküliség, magában az olasz nyelv nem ér sokat egymagában, észak és a déli olaszok nem szeretik egymást, délen csak turizmus van, északon pedig az ipar húzza, ott van inkább csak munka. Középfokig könnyű eljutni olaszból, de a felsőfok ott is nehéz már mint az angolban. Ide is rengeteg dolgot lehetne még írni.

2015. aug. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"olyan nyelvre, amit úgyírnak, ahogy ejtik is"


Rosszul tanulod a nyelvet.

A német nyelvtanba belehalnál... Az olasz könnyebb, viszont morfológiailag nagyon gazdag. Gyakorold a listening comprehension-t, nem javaslom, hogy a nulláról akár a németbe, akár az olaszba kényszerből belekezdj.

2015. aug. 1. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek..nekem a középfok elég, ha addig tényleg könnyű olaszból elutni, hát legalábbis megfontolandó..


DE valószínű előbb még párszor megpróbálom a az angol szóbelit, csak nem tudom, hogy a listening hol, melyik vizsgatípusnál a legkevésbé nehéz..

2015. aug. 1. 08:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!