Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nemrég kezdtem el angolul...

Nemrég kezdtem el angolul tanulni. Mi a különbség nyelvtanilag ill jelentésben a két mondat között? Már ha van.

Figyelt kérdés
1.I will do the shopping, today. 2. I will shopping today. Tudtommal mindkettönek ugyan az a jelentése: ma én fogok bevásárolni/ ma bevásárolok. Nyelvtanilag változtat valamit a "do" segédige. Tudom, nagyon amatör kérdés, de kezdö vagyok és magamba probálkozok a tanulással. :) Angliába szeretnék dolgozni, ehez szeretnék megtanulni angolul. Mit javasoltok? Nyelviskola, vagy interneten van megfelelö tananyag? Köszönöm!

2015. febr. 11. 23:05
 1/9 anonim ***** válasza:
86%

A masodik nem helyes.

Az elsoben hangsulyosabb az, hogy EN fogok bevasarolni.

2015. febr. 11. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

I will do the shopping.

A do the shaping az együtt egy kifejezés.

take a shower - zuhanyzni

do the figures - számolni

have a bath - fürödni


Nincs sok ilyen de ha van jó tudni őket.



Nyelviskola vagy nyelvtanár mindenképpen kellene.

2015. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A shopping itt nem ige, hanem főnév. A will pedig nem áll főnévvel, csak igével. Tehát nincs olyan, hogy "I will shopping". Házimunkát és még sokminden mást do-s kifejezésekkel mondunk, pl do the cooking, do the ironing. Menj nyelvtanfolyamra, amíg meg nem tanulod az alapokat.
2015. febr. 11. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, sokat segitettetek!
2015. febr. 11. 23:20
 5/9 anonim ***** válasza:

Jelen: I do the shopping.

Jövő: I will do the shopping. - az ige ami itt a do előtt will van

Múlt: I did the shopping. - az ige második alakja van ami itt a doból did lesz.


Hasonlóan:

I work.

I will work.

I worked.

2015. febr. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

A will + shopping lehet ige is ,de akkor folyamtos jövőidőt kéne használni (will be shopping) és konkrét időpontot vagy eseményt,ami közbevág a folyamatnak .


[link]

2015. febr. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%
A will be shopping mióta will+shopping?!?! Ne vezesd félre a kérdezőt!!!!! Aki mellesleg a folyamatos jövő időre (külön írva) a legkevésbé se kíváncsi, mert az a tanulmányaiban még igen messze van!
2015. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
26%

Kedves #7-es válaszoló!


A #6-os válasz gondolkodásmódja teljesen helyénvaló, a kérdés félreérthetően lett megfogalmazva. Nyilván, nem összezavarni szeretné a kérdezőt, hanem segíteni, elvégre, amit írt, az is helyes, csupán nem ad magyarázatot a kifejezésmódra, amit a kérdező nem értett. De ezt már mások megtették.

2015. febr. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Nyelvtanilag változtat valamit a "do" segédige."


És mivel még nem igazította ki senki, hadd tegyem meg én, a do the shopping-ban a do az aztán nem segédige.

2015. nov. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!