Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek melyik lenne...

Szerintetek melyik lenne számomra a legmegfelelőbb nyelvvizsga?

Figyelt kérdés
Egyenlőre sajnos csak Magyarországi egyetemre tudok pályázni (pénzügyi nehézségekből kifolyólag), így lenne e hátránya ha nem nemzetközi nyelvvizsgát (mint TOEFL IELTS, Cambridge) tennék le? A TOEFL nyelvvizsgát akartam nagyon lerakni, mivel az anno megcélzott külföldi egyetemekhez az volt szükséges. Lenne e valami előnyöm itthon ha egy TELC helyett TOEFL-t raknék le? Ha pedig nem szükséges nemzetközi nyelvvizsga itthonra akkor lesz e valami előnyöm emelt szintű TELC vizsgával a középszintűvel szemben (a plusz pontokat leszámítva)? És ha már magyar nyelvvizsgák: Ki mire esküszik, melyiket a legérdemesebb?
2015. aug. 5. 13:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem Euroexam nyelvvizsgam van. Mindenkeppen tudom ajanlani,szerintem nem volt tul nehez,es szotarat is hasznalhatsz vegig. Nemzetkozi papirt is kaptam az allamilag elismert bizonyitvany melle.
2015. aug. 5. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
A TOEFL nyelvvizsga nem ad államilag elismert nyelvvizsga bizonyítványt, tehát csak akkor fogadják el itthon, ha honosíttatod, és az eredeti nyelvvizsga csak két évig érvényes. Tehát előnyöd nem származik belőle, sőt macerásabb is, mint egy olyan nyelvvizsga amelyet elfogadnak itthon. Szerintem válaszd azt, amelyik számodra a legkönnyebb, és legolcsóbb, csak, hogy meglegyen a bizonyítvány. Aztán majd ha úgy alakul, hogy külföldön tanulsz tovább, vagy dolgozol, akkor érdemes azt a konkrét nyelvvizsgát letenni, amelyiket az adott intézmény/munkáltató kér.
2015. aug. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!