Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Színes kérdések és válaszok...

Színes kérdések és válaszok angol nyelvből (B2) című könyv elég a középfokú nyelvvizsga szóbeli részéhez?

Figyelt kérdés
Próbáltam több tesztet, és a magnóhallgatásos valamint az írásbeli tesztes részével nincs gond, de a beszélgetés és a fogalmazás nagyon nyögvenyelős, nehezen tudok mondatot alkotni, keverem az időket és szerkezeteket, hiányos a szókincsem..
2015. aug. 5. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen elég (tapasztalatból mondom). Én DExamon voltam egyébként. Nagyon jó a szókincsfejlesztő része a könyvnek, tessék szorgalmasan memorizálni. Nézegesd a mintakérdéseket és a hozzájuk megadott válaszokat, általában ezek a szavak vannak kigyűjtve minden lecke végén. Olvasgasd a mintaválaszokat, (ne magold be!) és próbálj hasonló választ adni a kérdésekre. Ajánlatos töltelékszavakat és kifejezéseket megtanulni, hogy legyen időd gondolkodni a válaszon. Ilyen pl. in my opinion, from my point of view, let me see, firstly, secondly, thirdly, finally, on the one hand, on the other hand, however, furthermore, moreover, as I see, (as the proverb says: "every plus has a minus" → ez azt jelenti, hogy mindennek megvan a saját előnye és hátránya - nem elvárt szállóigéket megtanulni, de biztos értékelnék)

A nehézkes mondatalkotáson a kérdésekre adott mintaválaszok segítenek javítani, a szókincset pedig remekül fejleszti a témakörönként kigyűjtött szószedet.


(Nem elvárt minden kérdésre a válaszadás, azért azt te is látni fogod, hogy mely kérdések nem "középfokúak". De mindenesetre érdemes ezeket is átolvasni párszor.)

2015. aug. 5. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó a könyv, köszi. És a levélírás, fogalmazás részt honnan lehetne tanulni?
2015. aug. 5. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


Én ebből kerestem ki egy fogalmazási útmutatót, egy információkérő levelet, egy panaszlevelet, és egy munkára való jelentkezést (DExamon csak ezek kellenek). De érdemes minden típust átnézni.


[link]


A pirossal bekeretezett rész írja le, hogy általánosságban mire kell figyelni egyes típusoknál, a zölddel bekeretezett rész pedig címszavakban összefoglalja az adott levélírási instrukciókat.

2015. aug. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. Én arra gondoltam, hogy előre megírt leveleket olvasgatok, memorizálom a felépítését, hogyan kell kezdeni, befejezni, milyen kötőszavak vannak stb.
2015. aug. 5. 20:00
 5/5 anonim ***** válasza:

Rendben, akkor ez a könyv pont neked való, minden típushoz tartozik egy mintalevél és pár feladat.

Az viszont nem elég, ha csak olvasgatod. Minden típusból írj meg legalább egyet-egyet, de ha teheted írj többet. Csodák csak a mesében történnek. Ha ott írsz először levelet és fogalmazást, akkor nem sok eséllyel érsz el jó pontszámot.

2015. aug. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!