Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Egy nap hány szót lehet/érdeme...

Egy nap hány szót lehet/érdemes megtanulni?

Figyelt kérdés

2015. aug. 6. 15:07
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A szavakat nem naponta kell x darabban tanulni (egyébként ha már mindenképpen számot akarsz, akkor azt mondom, hogy tizet), hanem folyamatosan olvasni és nézni-hallgatni, és észre se veszed, és máris tudsz több tucat olyan szót, amit két hete még nem tudtál. Persze szótározni azért kell. Így szövegkörnyezetben látod használat közben, vonzatokkal, jelentésárnyalatokkal, spontán fel fognak bukkanni, mikor beszélni akarsz, nem kell az agyad bugyraiból előbányászni őket fordítással.
2015. aug. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Napi 100-at, amiből megmarad 80.
2015. aug. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
A szavakat kontextusban kell megtanulni. Külön szavak tanulását nagyon nem ajánlanám. Ha viszont pontos számot szeretnél, én azt mondanám, hogy különböző memorizációs technikák segítségével kb. 100 szót jól meg lehet tanulni egy nap alatt.
2015. aug. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
73%
100 szó egy nap, 3000 szó egy hónapban, máfél hónap alatt középfokú nyelvvizsga. Aha! Próbáltad?
2015. aug. 7. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Kelemen-Virág Zoltán válasza:

Igen. Mindenkinek mondom: 100 új szó / nap alatt le fog ülni a tanulás, nem lesz érdekes, mert nem lesz eredményes.


A többi a természetes tanulási és pihenési szakaszok szerint megy. Igen, egy nyelvkönyvet egy hónap alatt tanulok meg.


Igen, két felsőfokú nyelvvizsga, pluzz egy további felsőfokú-szintű nyelvtudásom van, s most is nyelvet tanulok - iszonyatos iramban, mert csak úgy lehet.

2015. aug. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Akkor te egy zseni vagy, menj MENSA tesztre. Más nem az.
2015. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 KUDETA válasza:
Nem ez a lényeg! Az számít, hogy mondjuk 10 új szót a második, a negyvannyolcadik és a háromszáznegyvenhatodik napon is következetesen megtanuld! Mindenki elkezdi, pár napig (!) tartja ezt a rendszert, aztán feladja! MInden nap, egy éven keresztül, napi 10 szó! Ez volt a kérdésedre a válasz. De ezzel még önmagában nem sajátítod el a nyelvet, ez nyilvánvaló. Olyanhoz menj, aki csak veled foglakozik vagy max. 2-3 fős, beszédcentrikus csoportba, nézzél csak azon a nyelven filmeket naponta, stb.
2015. aug. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szótanuláshoz ajánlom a memrise.com-ot, itt akármennyi szót megtanulhatsz egy nap (amennyire időd és kapacitásod engedi), és azért jó, mert később is újra és újra kikérdezi a szavakat, amik nehezebben mennek, azokat többször, és így a hosszú távú memóriádban is rögzülnek. Szerintem kitapasztalhatod, hogy neked hány szót érdemes megtanulni egy nap, mert később látni fogod, hogy mennyire emlékszel belőle.
2015. aug. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
79%
Valami "tudományos" cikkben olvastam, hogy napi 7 új szó marad meg... Egyébként nekem is két felsőfokúm van, és még mindig tanulok, de soha életemben nem tanultam csak külön szavakat.
2015. aug. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Duolingo jelenleg a legjobb ingyenes program. A szavakat mondatokkal tanítja.
2015. aug. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!