Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Olasz után érdemes megtanulni...

Olasz után érdemes megtanulni románul?

Figyelt kérdés
Terveim szerint bekerülök az ELTE olasz szakára, viszont egy 50 kredites minort is választanom kell akkor. Franciául tanultam 3 évig, ezért elsősorban a francia minor a célkitűzés, de ha nem sikerül erre bejutnom, akkor is mindenképpen egy nyelvi minort szeretnék felvenni. A románra gondoltam, mert eléggé hasonlít az olaszra. Ti mit gondoltok?
2015. ápr. 22. 10:59
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Undorító nyelv, de te tudod.
2015. ápr. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem tetszik a hangzása, olyan, mintha egy falusi parasztember beszélne olaszul. :D
2015. ápr. 22. 11:05
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem spanyolul érdemesebb lenne, több országban beszélik.
2015. ápr. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Minornak nagy nyelvet (angol, német, francia, spanyol, olasz, orosz) csak akkor lehet felvenni, ha már tanultuk korábban (és van nyelvvizsgánk vagy emelt érettségink belőle). Sajnos emiatt a spanyolt nem tudom felvenni.
2015. ápr. 22. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A román nyelv szép és hasznos is. :)

Ha már tudsz olaszul is és franciául is,akkor könnyebben fog menni,de a román nyelv nem könnyű.Ott van mindjárt a 3 nem,annak tudni kell a ragozását,aztán ott van a névmások kapcsolása,az önálló és melléknévi névmásokból is van egy csomó,plusz az igék stb.stb.

Tanuld mind a hármat,az lenne a legjobb :)

2015. máj. 6. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!