Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha minden nap van lehetőségem...

Ha minden nap van lehetőségem gyakorolni az orosz nyelvet anyanyelvi emberrel, az mennyit javít a tudásomon? Arra is lenne lehetőségem hogy anyanyelvi szinten megtanuljam?

Figyelt kérdés

Mennyit javít például napi egy óra beszélgetés?(Ezt nem lehet így kiszámolni,de egy körülbelüli véleménnyel elégedett lennék)

És,mondjuk napi 3 óra pl. 3 héten keresztül ,utána meg mondjuk minden nap 1 óra?


Emellé ha szükséges,néznék filmeket is,vagy olvasnék oroszul meg persze tanulnék szavakat.

Most valahol alapfok és középfok között vagyok.



2015. aug. 7. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:
65%

A beszélgetés sokat fog javítani a kiejtéseden pl. De az egyénfüggő, hogy kinek mennyi elég. Én több mint 20 éve tettem vizsgát, nem igen volt lehetőségem élesben gyakorolni a nyelvet. De a mi időnkben még más volt. Kezdve az általános iskolában, majd középsuli. Közel nyolc évet tanultam, és mellé sok magánóra. Meg a kötelező levelezés Ludmillával :D


Amivel akkoriban nem számoltam az a kiejtés. És ez bizony hallatszik is a beszédemen, olyan igazi magyaros :D

Ez van.

2015. aug. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
68%
Ez meglehetősen intenzív tanulás, tehát rengeteget fog rajtad lendíteni, feltétlenül használd ki. Ilyen szavakkal viszont, hogy anyanyelvi szint, ne dobálózzunk, anyanyelvi szinten az anyanyelviak tudnak, meg esetleg ha valaki sok éven át a célországban élt (és persze használta is a nyelvet).
2015. aug. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ni den percet hasznalj ki egy anyanyelvu ember beszelgetesevel.

"Anyanyelvi szint", mint utolso irta, ketseges. As orszagban szuletett Sok embereknek is korlatozott a szokincsuk, akarcsak magyarban. Eletmodtol es szuksegtol fugg. Ha mar folyekonyan megtanulsz, az is nagyon jo.

2015. aug. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem mindegy, hogy alkesz kefekötővel, vagy nyelvtudós professzorral beszélsz.
2017. okt. 16. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!