Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Baj ha egyszerre beszélek...

Baj ha egyszerre beszélek brit illetve amerikai angolt?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy egy mondatot, vagy szöveget úgy mondok el, hogy egyszer brit angolosan ejtem ki másszor meg amerikai angollal.

2015. aug. 8. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Tök mindegy milyen akcentussal akarsz beszélni, mert többnyire úgyis magyar akcentusod lesz. A lényeg az, hogy megértsék a mondandód.
2015. aug. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ, mire akarod használni az angolt.

Nyelvvizsgán nem fognak örülni nekik. Suliban nem tudom, az tanártól függ, hogy mit vár el.

Ha kommunikálni akarsz vele... az a tapasztalatom, hogy a szintén külfödieket abszolút nem érdekli a dolog, a britek szintén könnyen tolerálják, ha kevered, viszont az amerikaiak vagy egyszerűen nem értik meg, ha a magyar akcentust párosítod a brit kiejtés utánzásával, vagy megértik, de csak nehezen (és a bunkóbb fajtája kikéri magának :D ). Mondom még egyszer, ez csak az én tapasztalatom, és természetesen nem igaz minden egyes amerikaira vagy minden egyes britre külön-külön.

2015. aug. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem baj, de eleg hulyen hallathatsz. Ket akcentus kozott, ami feltehetoen nem hiteles, csak probalod utanozni, nevetseges lehetsz.

Egy anyanyelvunek egy affektalos bohocnak fuggsz tunni, egy tanar meg szerintem megkerne, hogy dontsd mar El, hogy melyiket akarod megtanulni. Van itt egy srac, aki idonkent feltesz ide hanganyagot. Ausztraliaban el par eve. Az ausztral es Sz smcsi akcentus kozott ugral. Nem rossz a srac, de borzalmas hallgatni. Ezt mar tobben megirtak, most hallgat.

2015. aug. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
értem, csak általános iskolában elég sokat tanultuk az angol nyelvet , de az amerikait. Most pedig itt gimnáziumban a brit angolt és ez így nagyon nehéz.
2015. aug. 8. 14:23
 5/9 anonim ***** válasza:
Próbáld meg nem keverni őket.
2015. aug. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Dontss egy fajta akcentus mellett. Azt folytasd tovabb. Ha kell mondd meg a tanarnak is. Amugysem szerintem nem veletlen, hogy a britet tanitjak. Csiszolni akarjak a tudasotokat. Amugy meg lehet, hogy nem a tagozattol fugg az akcentus tanitasa, hanem eppen az az evi tanar mit tud.
2015. aug. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondták a tanárok, hogy teljesen mindegy, hogy nyelvvizsgán/érettségin british vagy american englisht beszélsz csak ne keverd őket. (Mondjuk egyébként én úgy vettem észre, hogy a brit angolba a legtöbb tanár szinte szerelmes :) de nem ezen múlik ) Ha elkezded a mondandódat az egyiken, akkor azt is folytasd. Tulajdonképpen így belegondolva is elég hülyén hangozhat, ha váltogatod őket és igazából nincs is semmi értelme. Persze, értem én, hogy néha belekeveredik az ember meg több helyről hall angol beszédet és egyik szó így marad meg a másik meg úgy meg csak úgy reflexszerűen jön ki. Szerintem ha párszor előfordul, hogy váltogatod az nem olyan nagy dolog, de törekedj rá, hogy ne keverd őket.
2015. aug. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi most olvastam, hogy a suliban mást tanultatok. Szerintem válassz ki egyet, amelyik jobban tetszik vagy ha már megszoktad az amerikait akkor használd azt, nincsen ezzel baj szerintem. Órán lehet, hogy szól a tanár mert britet tanultok, de vizsgán ebből nem lesz probléma.:)
2015. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A tanarodnak nagy valoszinuseggel a megszokott magyar akcentusa van igy tole konkretan brit kiejtest eleg keveset fogsz tanulni. Ha megy a amerikai akkor azt folytasd mert a legtobb tv musor amerikai es ha nezed azokat akkor jobb ha nem keveredik benned a brit es az amerikai. A lenyeg h valassz egyet es mindenkinek legyen tiszta h azt beszeled kulonben az egesz egy bohockodas. Spanyolbol is az elejen el szoktak donteni h melyik regio nyelvezetet tanitjak.
2015. aug. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!