Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Volt szovjet országokban...

Volt szovjet országokban tolmácsként?

Figyelt kérdés
Szeretnék valamelyik volt szovjet országban élni és dolgozni a jövőben, a munka célom tolmács lenne, a kérdésem hogy melyik nyelvet válasszam. A volt szovjet országokon belül is Közép Ázsia érdekel a legjobban, tehát Kazahsztán (annak van a leggyorsabban fejlődő gazdasága talán oda lenne a legkönnyebb és oda szeretnék a legjobban) majd, vagy Üzbegisztán, Kirgizisztán, Türkmenisztán, és esetleg Oroszország valamelyik köztársasága. Szóval a lényeg hogy, orosz-angol-adott ország nyelve-esetleg magyar, hogy ezen nyelvek valamely párosításával hol, milyen területen tudnék elhelyezkedni, vagy valakinek van e tapasztalata róla. Még csak idén kezdem el a középiskolát, tehát nyelvtanulásra van még időm, egy érettségit adó gimnáziumba megyek- angol magyar kéttannyelvű szakra, 5 évre, az angol már társalgási szinten egész jól megy most is, de a végére már teljesen menni fog. Az oroszt már most elkezdtem tanulni, egész jól haladok vele. Esetleg ha az érettségi után valamely országba mennék főiskolára úgy is jó lehetne.

2015. aug. 8. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Én Moszkvában élek szerintem valahogy a te korodban járhatok én is :). Szerintem (mondjuk ezt orosz fejjel mondom) Kazahsztánt felesd el nem a legbiztonságosabb. Szerintem mondjuk inkább csak Moszkvában meg Szentpéterváron van szükség tolmácsokra ott is csak a külföldiek miatt. Mindenhol máshol megvannak az orosszal.

Területileg nem tudok segíteni. Ami téged érdekel mert egy adott területhez sokat kell tanulni a szavakat. Lehetsz mondjuk sima magántolmács is azok is meg tudnak élni.

2015. aug. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
CSak az üzbéget ne keverd a tadzsiggal.
2015. aug. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Dehogy keverem őket
2015. aug. 27. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Azokat nehéz is keverni, mivel az üzbég török nyelv, a tadzsik meg iráni (a perzsa nyelvhez hasonlít, kb. mint a cseh - szlovák).

Üzbéget pl.: türkménnel, kazahhal stb. könnyebb keverni.


A kérdezőhöz, a volt SZU-ban mindenütt elég az orosz, persze, ha tényleg komolyan érdekel valamelyik -isztán, akkor hajrá, hátrányod nem lesz belőle, ha pl.: türkménül beszélsz.

A magyarokat nagyon szeretik arrafelé, testvérnépnek tartják rengetegen (és a hagyományokban, jurta, pogány elemek stb. vannak is közös elemek a magyar + kazah, kirgiz népekkel stb).

2016. ápr. 9. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!