Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a "Should" és...

Mi a különbség a "Should" és a "Be supposed to" között?

Figyelt kérdés

2015. aug. 8. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Az elso belso kesztetest jelent, a masodik kulso elvarast.


I should go to the mall. El kellene mennem a boltba. Mert pl. ures a huto.

I am supposed to go to the mall. Nekem kell elmenni a boltba. Mert pl. igy lett megbeszelve a tobbiekkel.

2015. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
még mindig nem igazán értem
2015. aug. 8. 14:46
 3/5 anonim ***** válasza:

A should-nak több jelentése is van, de a be supposed to-val összekeverhetősége csak egy jelentésben van (lenne, de miután megtárgyaljuk, már nen lesz :) ), ez pedig a beszélő szerinti ajánlás vagy vélemény.


Tán egyszerűbb, ha megfosztjuk a példamondatokat az egyes szám első személytől, így kevésbé valószínű, hogy keveredik más should-al, valamint az okot ugyanazzá teszem.

You are supposed to go to the mall. - Az az elvárás, hogy menj el a plázába, mert tegnap érvénybe lépett egy törvény, hogy aki nem jelentkezik minden este nyolckor a plázában, azt másnap kitoloncolják a vár fokáról.

You should go to the mall. - Szerintem el kéne menned a plázába (akár azért, mert tegnap érvénybe lépett, és nehogy... de akár azért, hogy végre lássad, hogy néz ki a villanyvilágítás).


Should ebben a jelentésében nagyjából ought to.

2015. aug. 8. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szinte semmi külöbség nincs köztük.
2015. aug. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A mall nem boltot jelent.


A should sokkal általánosabb, és általában megfelel a magyar "kellene" szónak.

A "be supposed to"-t akkor használnám, ha magyarban az "elvileg/elméletileg kellene" kifejezéssel ki tudom fejezni a mondanivalót. Tehát ha minden ésszerű várakozásunk az, hogy megtörténjen a cselekvés.


The leaves are supposed to fall in autumn.

Lehet, hogy véletlenül fennmarad egy-egy levél a fán, de a levelek elvileg lehullanak ősszel.


I am supposed to be at school at 8.

Elvileg a suliban kéne lennem 8-kor, de vagy ott leszek, vagy nem.

2015. aug. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!