Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A TELC nyelvvizsga levele...

A TELC nyelvvizsga levele hogy van?

Figyelt kérdés
Amikor azt írják, hogy "At least two of the following points should be mentioned in your letter plus other aspect.", akkor az "other aspect" lehet a felsoroltak közül, vagy találjak ki egyet?

2015. aug. 9. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Pontosabban: and ONE other aspect. Ha egyszer azt írják, hogy egy másik, akkor egy másik. Ha azt akarnák, hogy a felsoroltak közül legyen 3, akkor azt írnák.
2015. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én se értettem ezt pontosan az írásbeli levélnél, én ezért biztosra mentem és a listában szerplő 4 ből 3 írtam a levélbe + magamtól 1-2 önnálló dolgot amire úgy számítottam, hogy beszámíthatják +1 nek. így olyan 190-200 szóval lett 39 pontos.
2015. aug. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 monstera válasza:
A levélnél az irányított kritériumok közül 3-ra biztosan térjetek ki, mert ha nem, akkor pontot nem írják jóvá, valamint találjatok ki egy szituációt amibe beleírhatjátok a szempontokat, ezt nem mondják, de a problémamegoldó-képességet, kreativitást is értékelik, nekem ezt telces vizsgáztató tanár mondta, én így írtam és meglett.
2015. aug. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát ez nem egyezik meg a fenti megszövegezéssel, mert akkor nem 2-t, hanem 3-at írtak volna.
2015. aug. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ez elég egyértelmű.

TELC-en a vizsgán 2 közül választhatsz:


a) three of the following points

or

b) two of the following points plus one other aspect related to the subject


Tehát az egyiknél a felsorolt szempontok közül választasz hármat. Tehát nem kell kitalálnod semmi új szempontot, hanem a felsoroltakból válassz 3-at.

A másiknál pedig, ha esetleg neked nem tetszenek a felsorolt szempontok vagy te tudsz jobbat, akkor válassz legalább 2-t a megadottakból (tehát ennyit muszáj a 4-ből, ha tetszik, ha nem), továbbá egy saját ötlet.

2015. aug. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 monstera válasza:
A leveledet rakd háttér sztoriba mert az nyerő többiekkel ne foglalkozz én így csináltam mindkét levelem és max lett.
2015. aug. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!