Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy tudnám megtanulni a...

Hogy tudnám megtanulni a német szavakat plusz írásukat névelőkkel együtt?

Figyelt kérdés
Nagyon nehezen megy angol után a német tanulnom. Nem tudom helyesen leírni a szavakat és a névelőket sem tudom mindig megjegyezni. Lenne valami tippetek? Ha igen akkor várom válaszaitokat itt vagy privátban

2015. aug. 14. 19:47
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Használj színeket, ekem sokat segített a névelőknél mert a szín valahogy jobban megmaradt egy szónál. Das -zöld, Die- piros, der- kék. ezzel a színnel írd le a szavakat és úgy tanuld. Ha a szín eszedbe jut amivel a szót írtad megvan a névelő is. :)

Helyesírás egy idő után és gyakorlással kicsit rögzül ahogy a kiejtés is. Olvass sokat és rááll a szemed egy idő után.

2015. aug. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én hollandot tanulok, ott csak kétféle névelő van. Én is színeket használok, zölddel vagy pirossal írom le a főneveket. Ezenkívül még azt is szoktam (mert nagyon sokat segít), hogy rajzolok egy sablonos vázlatot egy adott témáról. Példa: ruhák. Fölrajzolok mindenféle ruhadarabot, aztán a névelőnek megfelelően zöldre vagy pirosra színezem őket. Mikor fáradt vagyok tanulni, képeket nézegetni akkor is tudok, mert nem igényel semmiféle erőfeszítést.

Ami az írást illeti, ebben is egyetértek az elsővel, olvasgass, és menni fog. A német helyesírás sokkal logikusabb az angolnál, csak azért megy most még nehezen, mert baromi nehéz egyik idegen nyelvről átállni a másikra (velem pl. hosszabb angliai tartózkodás után előfordult, hogy egy horvát mondat kellős közepén átváltottam angolra, és észre se vettem... egy ismerősöm meg pechjére a francia nyelvvizsgáján csinálta ugyanezt...) De ez gyakorlással menni fog.

A szavak megjegyezésére is csak a gyakorlást tudom javasolni: minél többször leellenőrzöd magadat, annál gyorsabban és spontánabbul fognak eszedbe jutni a szavak jelentései.


Amúgy sokan panaszkodnak, hogy az angol után nagyon nehéz a német, de az angol-német szakos ismerőseim többsége szerint ez csak középfokig van így. Onnantól kezdve a némettudást az angolhoz képest sokkal könnyebb fejleszteni. Szóval kitartás :)

2015. aug. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. Ezt a képes/rajzos módszert kipróbálom. És a színek sem rosszak. Remélem könnyebb lesz így a tanulás
2015. aug. 15. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!