Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kéne döntenem?

Hogy kéne döntenem?

Figyelt kérdés
Van egy iskola, amiben 3 nyelvet tanítanak, angolt, spanyolt és németet. Ezek közül választani kell egy fő nyelvet, amit magasabb óraszámban tanulsz. A maradék kettőből pedig választasz egyet, amit amellett tanulsz, de arra nem fektetnek akkora hangsúlyt. Na, én az angolt akarom választani fő nyelvnek, mert azt szeretem a legjobban, értem is a nyelvet és én tökéletesen megvagyok azzal. Másodiknak választanám a spanyolt, mert nem szeretem a németet. De a szüleim azt akarják, hogy első nyelvnek válasszam a spanyolt, hogy valami ragadjon is rám, mert az angol elég jól megy, nem kell annyira gyakorolnom. De én nem abba akarok a spanyolos osztályba menni, mert nem igazán érdekel. Félek, hogy később megbánnám, de egyszerűen nem ezt akarom csinálni. Szerintetek?

2015. aug. 18. 14:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Javítanám; De én nem akarok a spanyolos osztályba menni
2015. aug. 18. 14:12
 2/10 anonim ***** válasza:

1. Angol

2. Nemet

3. Spanyol

2015. aug. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#2, ezalatt mit értesz?
2015. aug. 18. 16:21
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy végigolvastad-e egyáltalán.... 3 nyelvet nem is tanulhatunk. Azt is leírtam, hogy a német nyelvet nem szeretem, úgyhogy biztos nem fogom azt tanulni. Azon vacillálok, hogy próbáljam meg a spanyolt, vagy maradjak az angolnál, amit eddig is tanultam. Kösz a hasznos választ...
2015. aug. 18. 16:23
 5/10 anonim ***** válasza:
Attól függ. Azt írod, h jól megy az angol, az mit jelent, van középfokú nyelvvizsgád? Ha nincs, szerintem is jobb lenne, ha inkább az angolt tanulnád emelt óraszámban. Ha van nyelvvizsgád, felesleges, mert annál többet nem fognak ott se tanítani. A másik kérdés az, h a spanyol tetszik, akarsz kezdeni vmit vele vagy csak azért választod, mert a németet nem akarod és akkor kizárásos alapon ez marad? Ha nem kell semmihez és nem is vagy oda érte, akkor megint csak marad az, h 1. angol, 2. spanyol.
2015. aug. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha szereted az angolt az jo, biztos otthon is foglalkozol vele. Ugyse a tanorakon fogsz rendesen megtanulni, en se ott tanultam, ugyhogy sztem a spanyolt valaszd elso nyelvnek
2015. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#2!!!! Te hulye vagy!!! Nemet a masodikra?? Hol elsz te? A vh-k kozott??
2015. aug. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem is szeretnék másik nyelvet választani, de muszáj, csak attól félek, hogy a spanyollal nem mennék sokra, mert azt akkor tundám kamatoztatni, ha mondjuk Kaliforniába mennék, de erre nem látok sok esélyt. A németet azért ajánlották sokan, mert Európában nagyon sok helyen beszélik és akárhova elmehetek dolgozni. De a spanyol jobban érdekel.
2015. aug. 20. 13:35
 9/10 A kérdező kommentje:
Szerintem a spanyolt fogom választani első nyelvnek és utána az angolt, mert azt szeretném tanulni (Leginkább az angolt). Valószínűelg nem jutok el külföldre, de mégis jó, ha van 2 nyelvvizsgád, mert kell a diplomához.
2015. aug. 20. 13:37
 10/10 anonim válasza:

Nem kell aggódni, hogy nem fogsz sokra menni a spanyollal. Ha megszerzed az alapokat spanyolból, akkor utána minden latin nyelv sokkal könnyebb lesz, pl. ha egyszer úgy hozza a sors, hogy meg kell tanulnod olaszul, esetleg franciául vagy egyéb nyelven.


Másrészt biztos ismered azt a mondást, hogy amikor lesz egy bizonyos márkájú kocsid, akkor az utcán egyre több olyan kocsi lesz. :) Mert ugye addig nem figyelted, mert nem érdekelt addig. Így van ez a nyelvvel. Fel sem tűnik még, de Magyarországon is - ahhoz képest - elég sokan foglalkoznak a spanyollal és többen a munkájukhoz használják. Az is meglepő, hogy mennyi spanyol-ajkú él Budapesten egészen csekély angol nyelvtudással (és még csekélyebb magyarral :)).


Ugyanakkor a személyes véleményem, hogy amíg az angol nem kellőképpen berögzült és folyékony, addig nem jó egyszerre tanulni több nyelven.

2015. aug. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!