Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnék a legkönnyebben...

Hogyan tudnék a legkönnyebben megtanulni angolul beszélni?

Figyelt kérdés

Már 5 éve tanulok angolul, tavaly kezdtem emelt szinten tanulni, de egyáltalán nem haladok vele, alig tudok két mondatot elmondani.Az osztálytársaim viszont már mind sokkal jobban beszélnek, lassan már nyelvvizsgáznak...Az elméleti részben jó vagyok, jól tudok angolról magyarra fordítani de fordítva egyáltalán nem.

Hogyan tudnám a leghatékonyabban fejleszteni a beszédemet hogy egy-két év múlva le tudjam tenni a középfokú nyelvvizsga szóbeli részét? Előre is köszi a segítséget;)



2015. aug. 23. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Magántanárral, akitől azt kéred, hogy kifejezetten a beszédre menjen rá. Ha nincs pénz, akkor a barátaiddal beszéljetek angolul, illetve te magadban is. Naplót is írhatsz, akkor kénytelen vagy angolul mondatokat összerakni. Te valószínűleg magyarul se vagy nagyon beszédes, olyanokkal szokott ez előfordulni.
2015. aug. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézz sok youtubeot, sorozatokat, filmeket, hogy a hallás alapján beléd ivódjon a beszéd tudat alatt. E mellett beszélhetsz magadban angolul, barátaiddal angolul (kezdetben lehet csak írásban, ha meg se tudsz szólalni, ez fejleszteni fogja a mondatképzési készségedet) A napló írás se rossz ötlet, viszont szerintem meg lehet ezt oldani tanár nélkül is:)
2015. aug. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Valóban az a legnagyobb problémám,hogy magyarul se vagyok beszédes,órán is alig merek megszólalni,hiába tudom a választ.Magántanárra sajnos nincs pénzünk, viszont a naplóírás egész jó ötlet.

#2: Általában a sorozatokat angolul nézem magyar felirattal,és youtubeot is sokat nézek,csak sajnos elfelejtem azt amit már egyszer megtanultam,mert nincs időm gyakorolni.

Barátokkal sajnos nem nagyon tudok beszélgetni mert máshol laknak.

Köszönöm a válaszokat ;) A naplóírást mindenképp ki fogom próbálni,esetleg elküldhetném majd valakinek aki tud angolul,hogy kijavítsa a hibáimat?

2015. aug. 23. 15:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen videókat nézel youtubeon? Én nem konkrét oktató videókra gondoltam, csak úgy nézd:) Kezdetben egy videót akár többször is, de csak ha tetszik. Ez ne legyen kényszer. És ebből úgy fogsz tanulni egy idő, után, hogy észre se veszed, hidd el:) És nekem küldheted, de lehet nem mindig lesz időm kijavítani év közben, szóval jöhetnek még jelentkezők:D
2015. aug. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Hát nekem se nagyon lesz rá időm év közbe,max nekiállok ezen az egy héten,és majd őszi szünetben folytatom.

Youtubeon zenét szoktam hallgatni,annak nézem meg angolul és magyarul a dalszövegét

2015. aug. 23. 15:43
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként az is jó, ha hangosan elismétled a mondatokat, amit éppen hallottál, vagy ha hangosan felolvasol magadnak, esetleg emlékezetből visszamondasz egy-egy fél monatot, így hallod magad angolul beszélni. Ez is beszéd a maga módján, még ha nem is aktív.
2015. aug. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A zenevideók nem túl hasznosak. Az kéne, hogy rájöjjön az agyad pl a képi világból, hogy mi történik és közben azonosítsa az elhangzott dolgokat vele. Erre a legjobbak a comedy videók (nigahiga, tomska), az animációk (domics, dickfigures), stb amihez van kép is, hogy ne csak a beszdet halld, mert az elején lehet nem fogod érteni annyira.
2015. aug. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!