Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülhet az angol felsofoku...

Sikerülhet az angol felsofoku erettsegi?

Figyelt kérdés
11.-es leszek és 2 éve tanulok angolt. A leggyengebb csoportba vagyok viszont 5-os vagyok angolbol es ugy erzem jol megy. Iden szeretnek elorehozott felsofoku erettsegit tenni angolbol. Szerintetek sikerulhet?

2015. aug. 25. 22:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvvizsga a felsőfokú, nem az érettségi, ami emelt és közép szintű lehet. Egy felsőfokú nyelvvizsga jóval nehezebb, mint egy emelt érettségi, amiből a legalább 60%-os felel meg a középfokú nyelvvizsgának.


Azt valószínűnek érzem, hogy az emelt érettségi sikerülhet 60%-ra, viszont a felsőfokú nyelvvizsga az neccesebb. Mindenképpen a tanároddal kéne erről beszélned, lehet, hogy inkább egy középfokú nyelvvizsgára biztat majd, mert akkor nem kell osztályozó vizsgákkal sz*odni.

2015. aug. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg megoldani a régebbi érettségiket, mindegyik letölthető. A fogalmazásos részre biztosan találsz mintát és összehasonlíthatod a sajátoddal.
2015. aug. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ehhez nagyon sokat kell tanulnod önállóan. A leggyengébb csoportban még az ötös is nagyon messze áll az emelt szintű érettségitől. Sikerülhet, de ne számíts könnyű menetre.
2015. aug. 25. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen bocsanat elirtam... emelt szintu erettsegire gondoltam:) es koszonom a valaszokat
2015. aug. 25. 22:57
 5/8 anonim ***** válasza:
Én szintén most leszek majd 11.-es, eddig szintén 2 évet tanultam angolt kezdő csoportban. Nekem csak ötöseim voltak, viszont a csoport alapvetően elég gyenge volt, buktak is, de ettől függetlenül megkaptuk a kellő ismereteket csak a többség nem élt vele. Különórákra is jártam suli mellet. Nem tudom, hogy te mennyit foglalkoztál, foglalkozol a nyelvvel vagy, hogy milyen szinten vagy. Én nem érzem magam késznek erre. A magam szintjén jó vagyok angolból, de még nagyon sok dolog hiányzik egy emelt szintű érettségihez. Még egyszer mondom, hogy nem tudom, hogy te milyen szinten állsz mert ha mellette tanultál angolt és rendszeresen, sokat foglalkozol vele illetve még idén is van időd tanulni, lehet, hogy neked sikerül. Kérd ki a tanárod véleményét is, bár ha szóba kerül a dolog, úgyis beszélgettek majd róla. Én a helyedben először középszintű érettségit tennék, aztán következő évben tudsz szintemelőt tenni.
2015. aug. 26. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Kilencedikben kezdte a lányom is, ők hatan mentek emeltre a nyolc fős csoportból, és 86% lett a legrosszabb. Nem nyelvi osztály, nem volt emelt óraszám, nem volt különóra; csak kicsi csoportlétszám, fantasztikus tanárral.
2015. aug. 26. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Hát igen egy jo tanár nem ártana
2015. szept. 9. 20:50
 8/8 anonim ***** válasza:
Sikerülhet!
2015. szept. 9. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!