Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » 3 év alatt el lehet jutni...

3 év alatt el lehet jutni teljesen kezdő szintről tolmács szintre oroszból?

Figyelt kérdés
Úgy, hogy orosz szakra jársz egyetemen?

2015. aug. 27. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
Mivel 3 év alatt végezhetsz el egy alapképzést, viszont a tolmácsoláshoz MA kell, így nem igazán... Amúgy 3 év alatt meglehet a felsőfokú ha tényleg tanulsz.
2015. aug. 27. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Mócsai Orsolya válasza:
100%
Ha brutál sokat foglalkozol vele, anyanyelvi anyagokat hallgatsz és anyanyelvűekkel próbálsz beszélni szerintem igen. Az orosz egy nagyon logikus nyelv ... márha egyszer rájössz a logikájára. :)
2015. aug. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
48%

Minden lehetséges bár én kétlem hogy tolmács 3 év alatt lehet valakiből.

Az biztos hogy tényleg nagyon sokat kell tanulni hozzá és nem elég a nyelvtant meg a szavakat kenni-vágni mert ugye a cirill betűk is kellenek meg a jó kiejtés. Ha Oroszországban szeretnél dolgozni akkor a magyar-orosz tolmácsolással sokra nem mennél, tehát kell még egy nyelv (angol). Plusz ha nem jó az orosz kiejtésed buktad kinn az egészet.

2015. aug. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Most kezdem a sulit, és eléggé el vagyok bizonytalanodva...mindenképp külföldön szeretnék majd élni (Németország vagy Svájc), viszont akkor max magyar-német tolmács lennék, gyakorlatilag kizárt, hogy német-orosz tolmács szintre jussak. És akkor sem engem alkalmaznának, hanem biztos anyanyelvi németest/oroszost. Már most látom, hogy szakot fogok váltani :D

19N

2015. szept. 6. 17:01
 5/6 anonim ***** válasza:

Miért esélytelen valaki, ha nem jó az orosz kiejtése? :)


Én most vettem fel kezdő orosz kurzust, minél magasabb szinten el szeretném sajátítani a nyelvet, legalább felsőfok lenne a cél. Bár angolból sikerül szinte 100%-osan leutánoznom a nekem tetsző akcentust, oroszból ez jelenleg elképzelhetetlennek tűnik - főleg, hogy az egész nyelv számomra nyelvtörőként hangzik (még nem volt órám, csak hallottak alapján mondom ezt).

2015. szept. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem lehetetlen, ami azt illeti a tolmácsoláshoz és a fordításhoz is 2 nyelv kell az anyanyelveden kívül, a 2. nyelvnél középfokú nyelvvizsgát követelnek meg a mester felvételinél, és van 2 éved azt a tudást felhozni. Azért azt is vedd számításba, hogyha orosz szakot csinálsz, az nem olyan, mint egy nyelvkurzus. Állandóan azon a nyelven tanulsz, olvasol, beszélsz, stb. Arról szól az életed 3-5 éven át.

De ne 3, hanem 5 évvel számolj, mert papír nélkül nem mehetsz tolmácsnak. (Aki(k) pedig lepontoztak - tolmácsnak készülök, csak tudom, hogy megy ez, de pontozgatás helyett érdembelit is hozzá lehet szólni, ha valaki szerint hülyeségeket beszélek).

2015. szept. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!