Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a legjobb weboldal...

Melyik a legjobb weboldal ahol az írásbeli nyelvvizsgára fel tudok készülni, és melyik a legjobb nyelvvizsga amit külföldön is (pl:Anglia) elismernek?!

Figyelt kérdés
Az középfokú tudásom meg van, csak szeretnék gyakorolni, majd egy fél éven belül elmenni vizsgázni, de nem tudom milyen oldalon tehetem meg ezt, valamint melyik a legjobb nyelvvizsga. Előre is köszi a válaszokat

2015. aug. 29. 16:34
 1/3 anonim ***** válasza:

az oktatási hivatal honlapján fennvan az összes közép és felsőszintű érettségi feladatlap, hanganyag mp3ban és megoldási útmutató. nem sokan tudnak erről, de ez a legkönnyebben elérhető dolog nyelvvizsgára készülésnél.

[link]

Az írásbelimre ennyit készültem és még ezen kívül Telces feladatsorokat oldogattam meg, szótárazgattam mellette néha, mert megoldási útmutatóm nem volt.


Hallott szövegértést nem kérdeztél, de megemlítem, hogy nálam segített nagyon az érettségi hallgatáson kívül még az, hogy letöltöttem librivox.org-on egy angol könyvhöz a hangoskönyvét (oda direkt ilyen célból szépen felolvasott mp3-ak vannak feltéve). aztán annyi volt a dolgom, hogy olvastam a könyvet és hallgattam együtt vele a felolvasást. így tudat alatt megtanultam, hogy milyen kiejtésű szó hogy néz ki leírva. ja és nem szótáraztam mellette, ez direkt a hallgatás javítására ment ki. összvissz egy könyvet olvastam ki így, de nagyon javított a hallásomon. nagyon jó módszer. utána már az emelt érettségi hallgatási feladatok is simán mentek.

2015. aug. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2015. aug. 30. 21:03
 3/3 anonim válasza:
Szia! IELTS nyelvvizsgát csinálj, azt elég sok helyen el fogják ismerni, főleg ha esetleg tanulni is akarsz. :)
2015. aug. 31. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!