Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudnam "visszahozni" a...

Hogyan tudnam "visszahozni" a nemet nyelvtudasomat?

Figyelt kérdés
regen nemet iskolaba jartam, es nagyon jol beszeltem nemetul..meg is csinaltam a kozepfoku nyelvvizsgat..3 eve eljottem onnan es azota konkretan nem beszeltem nemetul... es sajnos nagyon nagyon sokat felejtettem:( iden viszont jon hozzam egy nemet cserediak, es mire jon, vissza szeretnem szerezni a tudasomat... tanart nem szeretnek fogadni. van valami tippetek hogy hogyan tudnam mindezt magam megcsinalni? nagyon halas lennek par jo otletnek!!!:)
2015. szept. 1. 21:41
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézz német tévét, mindenféle műsort (ha kezdő lennél, akkor a főzős műsorokat és a sorozatokat ajánlottam volna :-) ), keress a neten "online német" oldalakat (csak annyit írj be a keresőbe, amit az idézőjelbe írtam. Oldj meg online teszteket, igazíts el az utcán német turistákat, jártadban - keltedben a magyar gondolatokat fordíts le németre (pl. mész az utcán. "éppen most ment el a villamos" - igazából teljesen mindegy, milyen lükeség az, csak tanulj meg németül gondolkodni)


Én szinten tartásra szoktam használni a tévét, de az sajnos csak egyoldalú - ha meg kell szólalnom, tuti nem jut eszembe spanyolul, amit mondani akarok :D

2015. szept. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!