Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan fejlesszem vissza a...

Hogyan fejlesszem vissza a korábbi nyelvtudásomat és egyben kezdhessek el egy új nyelvet? Kivitelezhető?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen tanulok idegen nyelveket, szerintem én még semmivel nem szenvedtem annyit, mint azzal, hogy kipasszírozzak magamból egy angol és egy német középfokú nyelvvizsgát. Kb. 2 éve nem is igen foglalkoztam a két nyelvvel, ezért azt hiszem rettentően elfelejtettem őket. Amikor viszont leülök, hogy na most van időm, foglalkozom vele, akkor egyszerűen hányingert kapok a gondolattól is, hogy erre időt szánjak, mert egyszerűen utálom. Ráadásul bajt csak tetézi, hogy közben meg zaklatnak egyesek, hogy nem ártana valamit franciául és oroszul is makognom.


Tehát tanácsot szeretnék kérni, hogyan tudnék hatékonyan és szórakoztatóan fejleszteni magamat, mert én azt hiszem gyűlölök nyelvet tanulni, gimiben is csak a muszájért csináltam, de elszállt a motivációm. Jó nyelvtanfolyam tippeket is elfogadok! Köszönöm!



2014. júl. 31. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem értem, minek erőlteted, hogyha még csak érzéked sincs hozzá. Ha nem megy, akkor semmi értelme pluszba még megtanulni más nyelveket is, mikor a két legalapvetőbbet sem sikerült.
2014. júl. 31. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azért, mert idegen nyelvtudással a Dunába is ugorhatok, mert lassan már takarítani sem vesznek fel anélkül. És nem nem sikerült megtanulnom, csak sokat felejtettem, van nyelvvizsgám és tovább is szeretnék haladni.
2014. júl. 31. 18:31
 3/5 anonim ***** válasza:
57%
Figyelj, a gimiben vért izzadtál, utáltad a nyelvtanulást, és sikerült kipréselned magadból két középfokú nyelvvizsgát, ami valljuk be, nem egy nagy szám. Inkább arra hajts rá, hogy ebből a két már valamennyire megalapozott nyelvből eljuss egy használható szintre, nem elég feleleveníteni a korábbi tudást, mert az is kevés. Annak meg semmi értelme, hogy emellé még új nyelveket akarj megtanulni, az ember kb. 18 éves koráig tanul könnyedén nyelveket (ennek az idegrendszerhez van köze, nem érdemes részletesen belemenni), utána még sokkal nehezebb. Na már most ha te a gimiben is csak szívtál vele, miből gondolod, hogy most könnyebb lenne? Valószínűleg nem a motiváció hiánya volt az egyetlen gond, hanem az is, hogy nincs nyelvérzéked. Húgomnak sincs, egyáltalán, mégis megvan a középfokúja két nyelvből. Más kérdés, hogy ha szembejön vele egy külföldi, egy szót nem tud vele váltani.
2014. júl. 31. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves Ismeretlen, ne hagyd magad elcsüggeszteni! Már maga az, hogy bele akarsz vágni a magad akaratából, azt mutatja, hogy érdekel a dolog. Próbálj a régi beidegződésen változtatni, és útálat helyett kiváncsisággal hozzáfogni. Két középfok igazán szép teljesítmény. Előbb ezeket a nyeleket javasolom újra szintre hozni, pl. könnyített olvasmányokkal. /A legtöbb könyvesboltban kaphatók./

Aztán érdemes lenne pl. angol nyelvű nyelvtanító oldalakat keresni a you-tube-on, elég sok van. Én oroszból nagyon nagy hasznát vettem egy ilyennek, és ráadásul az angol szöveg hallgatása észrevétlenül fejlesztette a szövegértésemet is. Szóval: rajta, vágj bele! Drukkolok neked.

2014. aug. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, 3. sor: "nyelveket"
2014. aug. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!