Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha van közép-és felsőfokú...

Ha van közép-és felsőfokú angol nyelvvizsgám, de kb 4 éve nem használom a nyelvet és elég gyérül megy, milyen szintű tanfolyamot érdemes elkezdenem?

Figyelt kérdés

Van kezdő, alap, haladó, középfok, középfok feletti illetve felsőfokú.

Gimiben szereztem a nyelvvizsgát, de sajnos az első 3 egyetemi év alatt az alapozó szakmai tárgyak mellett igencsak feledésbe merült a nyelv. Szeretném most feleleveníteni, csak nem tudom, melyik szintet válasszam. Nem akarom az igeragozással kezdeni, mert azért nagyjából ismételgettem az utóbbi napokban, és ott vannak a szavak a fejemben, csak megszólalnom nehéz. De azt sem szeretném, hogy én legyek a leggyengébb. Mit javasolnátok?

Egyébként a Cosmopolitan nyelviskolát néztem ki. Vannak tapasztalataitok velük kapcsolatban?


2015. szept. 2. 08:50
 1/2 anonim ***** válasza:

A Cosmopolitan nyelviskolát nem ismerem, de a legtöbb nyelviskolának van szintfelmérése, így a Cosmopolitan-nak is (ezt onnan tudom, hogy rámentem a honlapjukra és elolvastam :-) )


"INGYENES SZINTFELMÉRÉS


Szintfelmérő írás mindenkinek ajánlott, aki nem kezdő tanfolyamra jelentkezik. Szintfelmérőt bármikor írhatsz nálunk személyesen nyitvatartási időben, melyet azonnal kijavítunk, vagy kattints az általad választott nyelvre, töltsd ki, és küldd el, a... címre"


Szóval egyszerűen rámész a honlapra, kitöltöd a tesztjüket és máris megtudod, hová javasolnak a Te szinteden :-)

Remélem, tudtam segíteni :-)

2015. szept. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom is az, hogy a leggyengébbnek nem jó lenni. :D Viszont a legerősebbnek sem. :) Ne válassz túl alacsony szintet. Szerintem a felsőfokra előkészítőben lenne sikerélmény is, és húzás is. De persze azt teszel, amit helyesnek látsz. :)
2015. szept. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!