Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Tudnátok normális angol...

Tudnátok normális angol nyelvkönyvet mondani?

Figyelt kérdés

Jó pár éve nem foglalkoztam már angollal és középfokúra akarok majd menni ezért szeretnék valami olyan könyvet amiben "minden" benne van.

Igeidők, igék, főnevek, melléknevek és ragozásai.


Oxford Angol Nyelvtan - Magyarázatok - Gyakorlatok-at javasolták. Meg is találtam a libriben de valaki szerint nem olyan jó, valaki szerint pedig igen.


Mi ajánlotok?



2015. szept. 3. 19:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Kis angol nyelvtan
2015. szept. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sok nagyon jó nyelvtankönyv van, de kérdés, hogy te milyenre vágysz, magyar nyelvűre vagy angol nyelvűre.

Egyébként egyik sem tökéletesen ugyanaz, mint a többi, de hát ezzel együtt kell élni.

Fentin kívül még két magyar van, ami "híresebb", a Lázár-Kovács-Merrick és a Magyarics.

De a kilencvenesek végén, amikor rendszeresen jártam antikváriumokba a Kiskörútra, és még megálltam a kiárusítások mellett, fillérekért vettem ilyeneket:

Balaskó: Angol nyelvtan mindenkinek

Német: Angol nyelvtan/felsőfok

Dr. Budai: BA Students' English Grammar (na, ez inkább 10 évvel későbbi)

Ezek sem rosszabbak nagy átlagban, mint a többi.

Azonban, ha vadászok valamire, még mindig előveszem a Kónya-Országh-ot is, aminek első kiadását 1957-re írják. :D

Ezeket csak azért írom, ha véletlenül ingyen hozzádvágják egyiket, el ne hajolj megvető mosollyal. :)

Egynyelvűekből nagyon szimpi volt régen a Shepherd: Ways to Grammar - bár az tényleg megállt kb. középfokon.

De egynyelvűekből mindig megemlítem, hogy hosszabb távú tapasztalatom szerint a Thomson-Martinet-ben minden benne van. Azt már elég sokan felrakták a netre is. Ha nem találsz, szóljál. :)

2015. szept. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlatokat.


Amíg nem vagyok biztos a tudásomban addig kétnyelvű könyvből szeretnék tanulni. De ha legközelebb pesten járok és úgy lesz időm, szétnézek az antikváriumokban hátha találok az általad említett könyvekből.

2015. szept. 4. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!