Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen nyelvi egyetemet...

Milyen nyelvi egyetemet választjak Magyarországon? 20/L

Figyelt kérdés

Vajdasági magyar diák vagyok, és nem tudom hova felvételizzek, mivel még nincs késő még idén megtenném.

Bárkinek bármi mondanivalója van evvel kapcsolatban, irjon.

Szétnéztem az egyetemek honlapjain, tájékozódtam is, de sokat segítene ha mondjuk ajánlanátok nekem egyetemeket. Nem akarok esti tagozatos lenni. Rendes 3-4 éves egyetem illetve főiskola mellett gondolkodom



2015. szept. 4. 13:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyelvi egyetem alatt nyelvszakot értesz? És milyet? Anglisztika, germanisztika stb.?
2015. szept. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Anglisztika
2015. szept. 4. 13:59
 3/6 A kérdező kommentje:

Mondjuk a pte-btk nál ez a 3 van CSAK az egyik oldalon:

Angol Alkalmazott Nyelvészeti Tanszék

Angol Nyelvészeti Tanszék


Tudnom kellene mi a különbség? fél napot tölthetnék olvasással, hogy el tudjak menni rajta.

És nem csak ennyi van, a pécsi tudományegyetemnél is sok szak van, rengeteg honlap, arra már rájöttem, hogy nekem alapszakra van szükségem. De a középiskolát is más szakon végeztem, szóval az is lehet, hogy be sem jutnék.

Hozzátenném, hogy reggel kezdtem el kutatni az egyetemek után a neten, és ugyanott tartok mint amikor elkezdtem..


Kétségbeesésemben irtam ki egy kérdést, még ha csak annyit is ir valaki mint amennyit te irtál, már megyek veletek valamire.

2015. szept. 4. 14:10
 4/6 A kérdező kommentje:
2*
2015. szept. 4. 14:12
 5/6 anonim ***** válasza:

Először is nyugodj meg, ne idegeskedj a sok információ miatt, kétségbe ne ess :)

A felvi.hu honlapot tanulmányozd! Ott vannak a szakok, a felvételizés szabályai, a pontszámítás módja stb. Azt is meg tudod nézni, hogy anglisztikát melyik egyetemen tudsz tanulni, milyen követelmények vannak, miből kell érettségizni.


"mivel még nincs késő még idén megtenném." Ez egy kicsit érthetetlen, nem egyértelmű, mire gondolsz. Ahhoz, hogy a jövő szeptemberben kezdődő képzésekre jelentkezz, majd a mostani téli időszakban kell felvételizned.

2015. szept. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 webnyelv ***** válasza:

Az ne zavarjon, hogy milyen tanszékek vannak egy egyetemen, hogyan osztják el maguk között tanszékekre bontva.

A pécsit (PTE) egyébként nem ajánlom. Bár már jó 10 éve is volt, hogy oda járó ismerőseimet, akik szorgalmasan tanultak, szépen kivágták a vizsgákról. De csak azért, mert ez volt a tanároknak a heppjük. Azóta nem tudom, mennyit változott.

Még a Pázmányt (PPKE) sem ajánlom, ott a tanítás viszonylag jobb ugyan, de sok egyéb probléma van.

A miskolcit (ME) viszont ajánlanám!

Igaz, ezek nem friss tapasztalataim, hanem 5-10 évvel ezelőttiek.


Sokan azt mondják, hogy az ELTE a legjobb, erről nincs tapasztalatom.

2015. szept. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!