Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol nyelv fejlesztése online?

Angol nyelv fejlesztése online?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az volna az alaphelyzet hogy az Angol nyelvvel állok egyelőre hadilábon :)

A basic az megy, nagyjából eltudom mondani amit szeretnék, de még nagyon sok fejleszteni való van rajta...

Szeretnék szavakat tanulni, illetve sokkal könnyebben és pontosabban kifejezni magamat. Sajnálatosan az iskolában nem igazán foglalkoznak a nyelvtanulásunkkal, igazából csak annyira tanítják meg hogy majd érettségin meglegyen a kettes... A nyelvtani része az rendben van, leginkább a társalgást kell gyakorolnom.


Na és akkor a kérdés: Találtam egy nagyon szimpatikus weboldalt [ [link] ] ahol olyan emberekkel lehet társalogni akik anyanyelvi szinten beszélik az angolt és szeretnének más nyelven is megtanulni. Egyelőre csak cseten beszélgetek velük, de szeretnék áttérni hamarosan a skype-ra is.


Ezen kívül minden filmet angol felirattal és hanggal nézek, a zenéket amiket hallgatok lyrics-el hallgatom és amelyik szót nem ismerem fordítom is le hogy értsem a teljes szöveget. Szeretnék hamarosan áttérni arra hogy felirat nélkül nézzem a filmeket és hallgassam a zenéket de a szókincsem elég hiányos... Tudok következtetni arra hogy mit mondott, de úgy vagyok vele hogy nem kapkodom el, inkább megtanulom lassan de biztosan mint kapkodva és pontatlanul.


Szerencsére nem küszködök azzal a problémával hogy fejben leakarnám fordítani Magyar nyelvre azt amit hallok.


Szerintetek ezekkel a módszerekkel lehetséges ideiglenesen pótolni azt hogy a környezetemben szinte senki nem beszél velem angol nyelven? Hogy ha majd a későbbiekben szeretnék külföldre menni akár dolgozni vagy csak ismerkedni megértsem amit nekem mondanak?


U.I: Igen szeretnék Angol nyelvvizsgát is, de úgy gondolom érdemesebb előbb megtanulni és azután nekivágni hogy ne kelljen olyan sokat szenvedni vele még a felkészítőn sem. :)



#nyelvtanulás #angol #Basic #world language #sikeres elhelyezkedés
2015. szept. 6. 11:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jók azok, amiket csinálsz. Interpals-on én is sokszor beszélgettem, jó kis oldal, de azért az arab emberekkel vigyázni kell, ők rögtön feleségül akarnak venni! :D

Ezen kívül még a Duoling-ot tudom ajánlani, ott kaphatsz napi nyelvleckéket.

És amit még én nagyon szeretek az az 5 perc angol. Van újságja is, ami havonta jelenik meg, azt érdemes megvenni. Ezen kívül a honlapján vannak online tesztek, szintfelmérők, minden ami hasznos lehet. :)

További sok sikert a nyelvtanuláshoz! :)

2015. szept. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen én is megtaláltam az első Arab kollégát... :D Köszi a tippet a Duoling-al kapcsolatban megyek és megnézem.

Jólesik ez a kis megerősítés, hogy csak nem csinálok akkor butaságot :) Köszönöm!

2015. szept. 6. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:
vigyázz velük, mert ha nem figyelsz elcserélnek 3 tevére :D komolyra fordítva a szót...szívesen! :D
2015. szept. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jó, amit csinálsz. A Duolingo gagyi, és kizárólag a mondatfordításra épít, az kifejezett hátrány, az 5percangol jó, de bármit olvashatsz az interneten.
2015. szept. 6. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a válaszokat :) Megnéztem a Duolingo-t is és azt kell mondjam valóban egyszerű, viszont annyiból jó is hogy átismétlem amit régen megtanultam :)
2015. szept. 6. 17:11
 6/6 A kérdező kommentje:
Egyébként olvasom a BBC és a CNN oldalait is, és onnan is sok olyan szót ismertem meg már most hogy az valami eszméletlen. Facebook-on is rengeteg oldal foglalkozik az Angol nyelv oktatásával. Szerintem itt csak az nem tud megtanulni Angolul aki nem akar :)
2015. szept. 6. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!