Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Online hol tudnék egy "különle...

Online hol tudnék egy "különlegesebb" nyelvet tanulni, legalább alapszintig, ami után egy alapfokú nyelvvizsgát le tudok tenni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nyolcadikos lány vagyok, és mivel szeretnék valami nem hétköznapi, úgy értem nem angol/német nyelvet tanulni. Nyelviskolára még nincs pénzem, ezért ez kilőve.

Tudnátok ajánlani olyan online oldalakat, ahonnan legalább alapszintig megtanulhatnék valamit, aztán beiratkozhatnék valamikor egy vizsgára? Gondolok itt most bármire, norvégtól kezdve a hollandon át a lengyelig tényleg mindenre, kivéve a spanyol/francia/olasz, ezek annyira messze állnak tőlem....

Remélem tudtok segíteni. :) Köszönöm előre, ha igen.



2015. aug. 26. 14:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Magyar nyelvtanulós oldalba nem fogsz ilyet találni. Mármint olyat, ami magyar nyelvről tanít. De feltételezem, ha nem akarsz angolt tanulni (ami a legkeresettebb, és 3. legtöbbek által használt nyelv), akkor feltételezem profi vagy már benne, így angol nyelvről is tudsz tanulni. Arra pedig ott van a duolingo ( [link] ). Beregisztrálsz, kiválasztod, hogy I want to learn 'amitakarsz' (I know English), és azon belül lesznek különböző leckék, gyakorlatok.
2015. aug. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors választ, de inkább hanyagolom akkor, nem megy az angol, sőt, nem is szeretem, csak a német.

Lehet szétnézek idegen nyelvi könyvesboltokban, nincsen e náluk ilyesmi tankönyv.

2015. aug. 26. 14:46
 3/7 anonim ***** válasza:

Antikváriumokban is érdemes szétnézni. Ami még különlegesebb, az a héber például, sőt, itt a betűket is meg kell tanulnod, és jobbról balra fogsz írni:

[link]

[link]

2015. aug. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :) Talán ebbe majd később vágok bele, ezekkel a betűkkel nem vagyok kibékülve, na meg nem igazán ismerem ezt a nyelvet, mindenesetre meglátom. :D Antikvárium jó ötlet, van is a városban egy. Holnap úgyis megyek arra, benézhetek.
2015. aug. 26. 15:17
 5/7 anonim ***** válasza:

Csak egy jó tanács: szuper, meg minden, hogy ennyire szeretnél más idegennyelvet tanulni, de az angolon (esetleg németen) kívül egyikkel se fogsz tudni elhelyezkedni, maximum tolmácsként.

Gondolj egy kicsit a jövődre is, melyik éri meg jobban. Az angol mindenképp, mert a munkahelyek 80%-nál angol nyelvet kérnek.

2015. aug. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Igen, tisztában vagyok mennyire kellenek. Magamtól szeretném ezeket tanulni, időm éppen van, meg kedvem is. :)

A másik kettőből is egyre jobban igyekszek, és azt hiszem, simán beleférne egy harmadik is. :)

2015. aug. 27. 13:25
 7/7 anonim ***** válasza:
:)
2023. máj. 11. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!