Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ha valakinek nincs nyelvvizsgá...

Ha valakinek nincs nyelvvizsgája, akkor nem kap diplomát?

Figyelt kérdés

Egyik barátom most fogja kezdeni a másodévet a Debreceni Egyetemen. Azt mondja simán lesz ideje megcsinálni.

De ha nem sikerül neki, akkor tényleg nem kap diplomát?

És hol lesz neki ideje arra, hogy a tanulásban is helytálljon, plusz még mellette járjon nyelviskolába?


2015. szept. 8. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Így van. Diploma bent marad a polcon és megvárja a nyelvvizsga bizit. Ha van, aki dolgozik suli mellett, akkor heti 2x2 óra haverodnak is bele kell, hogy férjen, ha diplomát akar. Ilyen az élet. Nem sok idő és már felvételihez kell majd, akkor mi lenne?


Amúgy nem kell nyelviskolába járni, magántanárt is lehet keresni, vagy skype-os oktatást, rugalmas időbeosztással, kora reggel, késő este, hétvégén is van, aki vállal órákat (ebben dolgozom, tudom).

2015. szept. 8. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én perpill szintén nyelvvizsgára készülök, mellette egyetemre járok, szakdolgozatot írok és dolgozom is, nem büfészakon, tehát megoldható. Nem kötelező nyelviskolába járni.

Egyébként nyelvvizsga nélkül valóban nem kaphat diplomát.

2015. szept. 8. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2015. szept. 8. 15:28
 4/5 anonim ***** válasza:

természetesen ny.vizsga nélkül nem kap diplomát.senki már évek óta. az ilyen ejj ráérünk még felfogás nem sokra vezet. egyszerűen tudatosítani kell magunkban,hogy hogyan állunk az adott nyelvből.ezután kiválasztani a képességeinknk megfelelő nyelvvizsga típust(pl van amiben sok fordítás van,van amiben semmi) majd céltudatosan el kell kezdeni készülni a szóbelire pl.ha megvan akkor az írásbelire. én ilyen módon készültem fel és még középsuliban leraktam tanár nélkül. mivel kb általános felső óta tanul az ember idegennyelvet,egy bizonyos alapja még xar tanárokkal is van.ezt már csak tovább kell fejleszteni.középfokon nem várnak el olyan nagy dolgokat véleményem szerint.a lényeg,hogy meg tudd értetni magad,a feladat szerint hajtsd végre ,pl levélírásnál vagy szituációnál már fél siker ha azt csinálod amit utasítanak..

simán meg lehet csinálni.egyébként egyetemen van 1 év nyelvvizsgára készítő óra,szóbelire és írásbelire is külön. én is a debrecenire járok és tudom hogy mások járnak erre az órára

2015. szept. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Az nem kap diplomát akinek nincs meg a nyelvvizsgája. Sajnos a nyelvvizsgaközpontok vissza is élnek ezzel. Bizonyos szakokon a záróvizsgához kell idegennyelvű kritérium tárgy.

Személyes véleményem a nyelvvizsgaközpontokról negatív. Én kettő fajtával próbálkoztam (Euro, Telc). Az EUROnak sikerült lemérnie, hogy 2 hónap tanulással gyengébb a tudásom, mint előtte. A TELCen irásbelin megvágtak 0,33%-al a 85%-os szóbeli ellenére.

Annyit javaslom kezdjen készülni, mert simán bele lehet futni abba, hogy nem kap diplomát emiatt, és még fizethet is, mert kormányunk sarcot ver ránk ha nem teljesítjük a követelményeket. Igaz lehetőséget nem biztosít a minőségi nyelvtanulásra....

2015. szept. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!