Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvvizsgát kéne...

Melyik nyelvvizsgát kéne választanom?

Figyelt kérdés

Na szóval felsőfokú (C1) komplex nyelvvizsgát szeretnék tenni angolból, de nem tudom hol (ECL, TELC,...).

Mire vagyok képes: angol jól megy, megértem az angol nyelvű filmeket/sorozatokat, nyelvtanhoz van érzékem, leggyengébbnek a szóbeli részt mondanám, nem igazán érzem a potenciált hogy divatról, világgazdaságról beszélgessek vagy eljátsszak egy éttermi/pályaudvari jelenetet.

Szóval ezen dolgok alapján ki mit ajánlana?



2015. szept. 8. 23:24
 1/3 anonim ***** válasza:
BME
2015. szept. 8. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell tudni, nézz meg feladatsort és követelményt mindtől és döntsd el. Én euron voltam, telc szerintem nehezebb.
2015. szept. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Olyan nyelvvizsga, ahol nem kell teljesíteni, nincs. Ha nem érzed a potenciált, akkor készülj, és majd érezni fogod. A világgazdaságról nem kell beszélgetni, azzal viszont ne döbbents meg, hogy felsőfokúzni akarsz, és gondot okoz egy éttermi vagy pályaudvari jelenet. Az alapfok. Az ECL felső sikerült olyan ismerősömnek, akinek én nem adtam volna meg, viszont az páros szóbelis, csakúgy, mint az Euro és a Telc. Azt kell eldöntened, hogy egyegyéni vagy páros szóbelit szeretnél, a BME, Pannon és az Origo egyéni, azt hiszem, a Társalkodó is.
2015. szept. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!