Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik letették a Felsőfokú...

Akik letették a Felsőfokú nyelvvizsgát, tényleg minden, de minden témáról hibátlanul, akadás nélkül tudtok beszélni?

Figyelt kérdés
A volt barátomnak felsőfokja van franciából, és még mindig makog néha.

2015. szept. 14. 12:48
 1/10 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Arról a témáról, amit a vizsgán húztak, valószínűleg igen. A többiről meg nem kérdezte őket senki. Te magyarul minden témáról tudsz hibátlanul, akadozás nélkül beszélni?
2015. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem, igaz, csak a szóbeli sikerült. Még az is változó, melyik nap mennyire megy a nyelv. Ez a "néha makogás" szerintem teljesen rendben van. Még magyarul is előfordul... :)
2015. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tényleg belefér? De hát a vizsgán folyamatos beszdet, társalgást kérik, nem?
2015. szept. 14. 13:29
 4/10 anonim ***** válasza:
Magyarul is keresgeti néha az ember a szavakat, vagy akár az is előfordul, hogy nyelvtanilag nem mondunk/írunk jól valamit, de aztán ki is javítjuk magunkat. Az a fontos, hogy gond nélkül ki tudd fejezni magad, választékosan, ne kelljen keresgetni az alap szavakat, de ha néha megakadsz az lehet amiatt is, hogy maga a gondolatmenet akad meg.
2015. szept. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen, teljesen hibátlanul, szünet nélkül.
2015. szept. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A felsőfoknak is két szintje van.

Ha valakinek megvan a c2-es nyelvvizsgája az sem jelenti azt, hogy nem lehet olyat kérdezni tőle, amiről esetleg nem tud hibátlanul, folyékonyan beszélni.

2015. szept. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
c1 em van, a vizsgán leblokkoltam a prezentáció közben, azt hittem szörnyű hosszú időre , szerintem nagyon béna szavakat is mondtam meg tiszta összeszedetlennek éreztem magam, de még így is 60 felett lett maga a speaking rész is, pedig én azt hittem alig kapok rá pontot...Szóval nem, nem megakadás nélkül, nem mindig hibátlanul, nem minden témáról. De kevés szünettel, kevés hibával, ha van akkor is rögtön észreveszem és javítom, témákról meg általában akkor nem tudok igazán beszélni, ha magyarul se tudok sok mindent a dologról.
2015. szept. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2015. szept. 14. 21:19
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van szóbeli C1-em angolból. Teljesen ugyanaz a szitu mint az előző válaszolóknál. Nem minden témáról,nem mindig folyékonyan,nem mindig éppen a legmegfelelőbb szavakat használva,de összeségében egy stabil nyelvtudásnak mondanám.

Egyébként sokan azt hiszik,ha valaki felsőfokja van egy nyelvből akkor milyen hű de profi,anyanyelvi szint stb. Na de valójában csak ezek után jön a legnehezebb,a megfelelő kiejtés,hangsúly,szókincs fejlesztése stb. )

Egyébként a nyelvtanulás egy életreszóló folyamat (igen,még a saját anyanyelvünké is:D )

2015. szept. 14. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha "makog".

Egy itteni statisztika szerint egy átlag francia gimnazista kb. 1000-1800 szót használ a hétköznapi beszédben. Ugyanebben a korban a magyar középiskolások egymás közti beszélgetésében ugyanekkora a szókincs.

Ez persze nem vonatkozik a magasabb műveltséggel és olvasottsággal rendelkező rétegre, de egy felsőfokú nyelvismeret ennél sokkal többet ad.

Aki nem az adott országban tanult és beszél, annál teljesen normális, hogy gondolkodnia kell beszéd közben.

2015. szept. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!