Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kötelező idegennyelvből az...

Kötelező idegennyelvből az érettségi?

Figyelt kérdés
11-es vagyok most, informatika szakon. Azt tudom, hogy magyar nyelvből, irodalomból, matematikából és történelemből kötelező az érettségi - mint mindenhol az országban - , én még emelet infót is fogok tenni. De azt nem tudom, hogy idegennyelvből (jelen esetben angol) kötelező-e érettségit tenni? Nem nagyon találtam olyan forrást, ami egyértelműen tájékoztatna. Persze, ajánlott, hiszen többletpontot ad ez is. Jó lenne tudni, mert akkor jobban rámegyek az angolra, ha kötelező. :)

2015. szept. 14. 19:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Van a 3 alap (magyar, matek, töri) 1 választott nyelv (amit tanultál előtte a suliban, tehát tudtommal nem vizsgázhatsz mondjuk németből, ha a suliban nem jártál németre és nem is osztályozóztál) meg 1 választott tantárgy.
2015. szept. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kötelező.
2015. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én tavaly érettségiztem és nem volt kötelező, hogy idegennyelvből érettségit tegyek. Gondolom vannak iskolák, amelyek nyelvszakosak, így ezen diákoknak kötelező, de amúgy nincs benne a oktatási hivatal oldalán, hogy kötelező lenne. Gondolom nem változott a 2015/16-os tanévben meg ez. Amúgy ajánlott.
2015. szept. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Természetesen kötelező, nem az őskorban élünk, hogy elnézhessük, ha valaki nem beszél nyelveket. Idézem a kormányrendeletet:

"Az érettségi vizsga részei és vizsgatárgyai


6. § (1) Az érettségi vizsga kötelező és választható vizsgatárgyakból áll. A vizsgázó – függetlenül attól, hogy a középiskolában milyen szintű vizsgára készült fel – dönt abban a kérdésben, hogy középszinten vagy emelt szinten tesz érettségi vizsgát az egyes vizsgatárgyakból.


(2) Az érettségi vizsgán a vizsgázónak öt – négy kötelező és legalább egy általa választott (a továbbiakban: kötelezően választott) – vizsgatárgyból kell – legalább középszinten – vizsgát tennie. A vizsgázó a kötelezően választott vizsgatárgy mellett további vizsgatárgyakat választhat (szabadon választott vizsgatárgyak). Azokból a vizsgatárgyakból, amelyekből a vizsgázó e szabályzatban foglaltak alapján érettségi vizsgát tehet, a vizsgatárgy választásának joga nem korlátozott. A vizsgatárgy választásának jogával a vizsgaidőszak rendjéhez, ezen belül a kitűzött vizsganapokhoz igazodva lehet élni.


(3) A kötelező vizsgatárgyak az általános és a részletes vizsgakövetelményekre épülnek (a továbbiakban: központi vizsgakövetelményekre épülő vizsgatárgy). Az általános vizsgakövetelmények határozzák meg, hogy a vizsgatárgy milyen vizsgarészekből áll. A vizsgarészek a következők: szóbeli, írásbeli, gyakorlati.


(4) Ha a vizsgaszabályzat másképp nem rendelkezik, az érettségi vizsgán a következő vizsgatárgyakból kötelező vizsgát tenni:


a) magyar nyelv és irodalom,


b) anyanyelv (nemzetiségi nyelv) és irodalom a nemzetiségi oktatásban résztvevőknek az idegen nyelv helyett,


c) történelem,


d) matematika,


e) idegen nyelv, a nemzetiségi oktatásban résztvevők kivételével."

2015. szept. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!