Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hol találok izlandi nyelvkönyvet?

Hol találok izlandi nyelvkönyvet?

Figyelt kérdés
Izlandi nyelvkönyvet keresek online vagy nyomtatott formában. Ismertek lelőhelyeket?

2015. szept. 21. 13:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Magyart sehol, angol és egynyelvű könyvekhez akartam ajánlani egy oldalt, de ahogy elnézem, élénken döglődik, pedig olyan jó volt :( Ha megfelel az angol alap, feltöltöm neked valahova az onnan begyűjtögetett könyveket. Nézelődj ezeken az oldalakon is:

[link]

[link]

[link]

2015. szept. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Angol nyelvű anyagok is teljesen jók! A Complete Icelandic c. könyvet ismered? Érdemes, hasznos lenne beszerezni? Csak elég húzós ára van...
2015. szept. 22. 08:02
 3/6 webnyelv ***** válasza:

Engem is érdekelnének azok a könyvek!

Ha van kedvetek belőle részeket kijegyzetelni, esetleg magyarra fordítani, feltehetem én is a honlapomra, hogy hozzá lehessen férni. Kapacitás hiánya miatt valószínű én nem tudnám kijegyzetelni, egyelőre legalábbis. Hátha segítség lenne valakinek...

2015. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Létezik magyar nyelvű tankönyv, Schütz István írta kb. 20 évvel ezelőtt, és egy ideig, amíg az ELTE Skandinavisztika Tanszékén tanított izlandit, ezt használták. Érdeklődj az ELTÉ-nél, hátha a tanszéknek van még belőle példánya. Schütz Istvánnak volt régebben egy cége, a Book Schütz, talán azon keresztül el tudod érni.Jelenleg tudomásom szerint Németországban él. A budapesti Skandináv Házban is van izlandi oktatás, egy izlandi srác tartja, de nem tudom, milyen könyvet használnak. Angolról, németről oktató könyv nagyon sok van, hanganyaggal együtt (azt feltétlenül szerezz a kiejtési szabályok miatt!), keress rá a neten. Izlandi kiadók is adtak ki sok ilyet, de máshol is megjelent. Írd be izlandiul, hogy "Íslenska fyrir erlendra stúdenta", szerintem arra is sok találat lesz, ilyen címmel tanít izlandit külföldieknek az egyetem Reykjavíkban.
2015. szept. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Nekem megvan digitálisan egy jó pár izlandi nyelvkönyv angol közvetítő nyelven, CD-kkel. Ha valakit érdekelne, írjon!
2016. máj. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Tudnátok nekem anyagot, linket javasolni, küldeni az izlandi nyelv elkezdéséhez?

Emailt privát megadom, ha tudsz segíteni.

Köszönöm.

2022. júl. 26. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!