Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen angol nyelvvizsgát...

Milyen angol nyelvvizsgát válasszak, ha az olvasás és a levélírás az erősségem leginkább?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, úgy lehet a legkönnyebben kiválasztani a neked optimálisat, ha számba veszed, miből vagy a legjobb. Szóval mit tudnátok nekem javasolni? (BME, ORIGO, DEXAM stb.)

2015. szept. 21. 22:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Nyelvtanárként azt tanácsolom, hogy nézd végig az összes nyelvvizsga mintavizsgáit. Az egyes vizsgák honlapjain találsz mintavizsgákat. Old meg, nézd meg melyik sikerült jobban.

Egyébként szövegértés és levélírás az összes vizsgán van.

pl. TelC-en és BME-n is van szövegértés, csak kicsit eltérőek a tesztek.


Az angolnyelvtanítás oldalt ismered?

[link]


Nézz körül ott, rengeteg hasznos tanács van nemcsak a nyelvvizsgákhoz,hanem a nyelvtanuláshoz is.


Hope it helps.

2015. szept. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen keress mintafeladatokat az összes nyelvvizsgaközpontból (nálam kétszer mást javasoltak, végül egy harmadikat választottam és bejött), de én a leírásod alapján az ECL-t mondanám.
2015. szept. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Vagyis az írásbeli az erősséged. Teljesen mindegy, hogy melyik vizsgaközpontnál, mert mindegyiknáél ezeket kell teljesíteni B2 szinten. Mivel nem emltetted a fordítást és a nyelvtant, így egynyelvű vizsga ajánlható neked, amiben nincs nyelvtan: az ECL ilyen. Szóbelire az állítólag egyszerű origo-t, ugyanis nem kell a két részvizsgának ugyanannál a központnál lennie, csak külön egy kicsivel többe kerül.
2015. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Rendben, akkor mindet meg fogom csinálni és kiderül, gyakorlásnak is jó.D
2015. szept. 23. 18:34
 5/8 anonim válasza:
44%

Ha olvasás szövegértés az erősséged + levélírás akkor mindenképpen TELC típust válaszd


150 pontos telc vizsgánál szövegértés 75 pont és levélírás 45 pontnak felel meg. 120 pont összesen szóval ha tényleg ezekből vagy jó akkor értelmetlen lenne mást választanod, most csak a középfoku TELC írásbeliről beszélek. de a telc.hu oldalon ezt le is ellenőrizheted pontosan.

2015. szept. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A maradék 30 meg nyelvtan. Ha a nyelvtan nem az erősséged, akkor vizsgát válassz, ahol nincs nyelvtan.
2015. szept. 26. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

#5 "ha tényleg ezekből vagy jó akkor értelmetlen lenne mást választanod" - Ezek elég erős szavak, arra következtetek, hogy te úgy ajánlgatod a TELC-et, hogy a többi nyelvvizsgatípust nem ismered.

TELC-en van nyelvtani feladat (szám szerint 2 darab, ráadásul az egyik részét még tippelni se lehet, mert kihagyott szövegrészeket kell párosítani a megfelelő helyre). Igaz, hogy nincs belőle minimum pontszám, de a pontszám egy részét ez teszi ki.

ECL-en nincs nyelvtani feladat, csak írásbeli kommunikáció van (levél írás) és szövegértés.

Szóval te még mindig azt állítod, hogy ha a kérdező erőssége az olvasás és a levélírás, akkor értelmetlen ECL-re mennie, ahol csak ezt a két kompetenciát mérik?


(Félreértés ne essék, én is TELC-en voltam, nem azt akarom leszólni. Csak nem ajánlgatom mindenkinek, aki középfokra akar menni, mert minden nyelvvizsgatípusnak megvan a sajátossága és pontosan ezt kell először kitapasztalni)

2015. szept. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Még most felkészülési időszakban vagyok, ha holnap kellene mennem vizsgázni, olyat választanék, ahol nincs nyelvtan. De ha néhány hónap múlva jobb leszek belőle, nem zárható ki a TELC sem.


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!!

2015. szept. 27. 18:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!