Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most nagyjábolB1-es szinten...

Most nagyjábolB1-es szinten állok angolból és nyelvi elökészítős osztályba járok. Év végén siekrülhet a középfokú nyelvviszga?

Figyelt kérdés
Jövöre németül fogok tanulni tanórák keretében, plusz szeretném majd elkezdeni a spanyolt is magamtól. Lehetséges mind a hármat egyszerre tanulni?

2015. szept. 24. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
1. Sikerülhet. 2. Lehetséges.
2015. szept. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne tanulj egyszerre 3 nyelvet - ráadásul a német nem is könnyű - állítólag.

Inkább egyet tanulj, de azt jól tudd, felsőfokon, aztán nekifoghatsz a másiknak, legalább középfok, és így tovább...

2015. szept. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ha engem kérdezel, én saját tapasztalatból mondom, nem érdemes egyszerre kettő nyelvnél többet párhuzamosan, intenzíven tanulni.

Talán az a legésszerűbb, ha az angolt folytatod és mikor már egy középszintet tudsz, mehet a német, majd párhuzamosan a kettő. Aztán akár angol C1 majd utána ha az megvan, lehet próbálkozni nyelvvizsgával a második nyelvből, a harmadikat meg ekkortájt érdemes elkezdeni...


Én pontosan így csináltam, bár nem érzem hogy pillanatnyilag lenne szükségem egy harmadik nyelvre.


Azt nem említetted hogy gimnáziumba jársz-e, de ha valóban egy nyelvi előkészítős osztály, akkor ott már a diákok nagy része letudja a B2-t 9-10. osztályban, mire leérettségiznek nem ritka a C1sem

De mindenkinek szíve joga hogy 4-5 év alatt két B2 vagy egy C1...

2015. szept. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Szerintem elég párhuzamosan a két nyelv, de lehet hármat is, csak az rettenő időigényes, plusz, ha a háromból kettő új(te esetedben a német és spanyol) esetleg keverheted az új szavakat...

Én inkább javasolnám azt, amit a 2.-es mondott, hogy egyszerre csak kettőt, de ha bátor vagy, mindhárom egyszerre is lehetséges. :)


Az első kérdésedre meg a válasz, hog simán. Én is nyelvi előkészítősbe jártam, és mivel heti szinten nagyon sok angolunk volt, 1 év alatt rengeteget lehet fejlődni. :)

2015. szept. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!