Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen fokú angol tudás...

Milyen fokú angol tudás szükséges ehez?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval az lenne a kérdésem, hogy mennyit kellene tanulni ahoz, hogy egy szöveget letudjak fordítani angolról magyarra?(Pl. egy angol szöveget a BBC-ről) Mennyi idő szükséges ehez? És otthoni tanulással eltudnám érni ezt a szintet? Ha tudnátok ajánlanátok valamilyen programot, könyvet, vagy szótárat annak is nagyon örülnék!

Köszönöm a válaszokat!


2010. márc. 14. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

ehhez két h, ez+hez teljes hasonulás

el tudnám érni: 3 szó, igekötős ige elérni, közbeékelt szó tudnám.

Így nem lehet válaszolni a kérdésedre. Nem tudjuk, hány éves vagy, nem tudjuk, elkezdtél-e már angolul tanulni, ha igen, mennyi ideje, nem tudjuk, milyen a nyelvérzéked. Iskolai tanulással két és fél év alatt lehet ide eljutni.

2010. márc. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A BBC-t hogy gondolod? felveszed és 20xszor megnézed és úgy fordítod le, vagy pedig első hallásra azonnal? nem mindegy.

továbbá nagyon fontos a szókincs, mivel igen sok kifejezés van az angolban amit szótárban csak nehezen találsz meg, és tök átvitt értelmük van stb. otthon úgy tudnád megoldani hogy ha van legalább egy közepes nyelvtan tudásod amit tanártól sajátítasz el, a szókincs bővítés, új szavak tanulása könnyen megy ha sokat olvasol angolul, vagy ha filmeket nézel angol szinkronnal és angol FELIRATTAL egyszerre.

2010. márc. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam hogy az angol wikipédián olvasok olyan dolgokat amik érdekelnek, közben meg meg van nyitva az MTA sztaki szótára, az egy elég jó internetes szótár, szószerkezetek is vannak rajta
2010. márc. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Suliban nem tanultam, mert németes voltam. Egyébként 18 éves vagyok, de nincs lehetőségem tanárhoz járni, ezért kérdeztem, hogy otthon megoldható lenne-e erre a szintre eljutni!? Nagyon alap dolgokat tudok angolul, de ezzel még nem megyek semmire... Elsősorban az érdekelne, hogy szöveget tudjak fordítani angolról magyarra. Köszi a válaszokat, és várom még, ha valaki tud segíteni, azt köszönöm!
2010. márc. 14. 22:12
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem egy átlagos ember nem tud megtanulni úgy idegen nyelvet, hogy csak legalább a legalapabb dolgokat ne nyelvtanártól sajátítsa el
2010. márc. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!