Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Az angolban mi a különbség a...

Az angolban mi a különbség a "when he runs" és a "when he is running" között?

Figyelt kérdés

A példamondat az, hogy "He always sweats when he...", és ez után lehetne választani "runs" és "is running" közül.

Mit jelent az egyik, és mit a másik, illetve melyiket milyen helyzetben használják?



2015. szept. 30. 16:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A running az folyamatos jelenre utal, ami legtöbb esetben éppen zajló cselekvésre vonatkozik, viszont itt az 'always' által jelezve van,hogy mindig,azaz ez egy rendszeresen ismétlődő dologról van szó,innentől kezdve present simple.
2015. szept. 30. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szinte semmi különség nincs.

Viszont a when he is running valószínúbb.

2015. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok,azt hiszem kissé elhamarkodtam mert két mondatrészről van szó és így kicsit más a helyzet..
2015. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nos átgondoltam és rákérdeztem. A lényeg,hogy az első csak azt mondja,hogy izzad,ha fut a második inkább izzad miközben fut jelentéssel bír.

Lehet,ha a dokinak kéne mondani,hogy mi a tünet,akkor a 2.-at használnám.


Nem tudom ez így mennyire érthető:)

2015. szept. 30. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Na és a lényeg,hogy runs-t használd normál esetben.
2015. okt. 1. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mint a #4.
2015. okt. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!