Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy vannak ezek a mondatok...

Hogy vannak ezek a mondatok németül?

Figyelt kérdés

Valaki le tudná nekem ezt a 2 mondatot fordítani helyesen németre?


A lányod elmúlt már 18 éves?

Tanárnőnek tisztelettel jelentem, a házi feladatot nem tudtam elkészíteni.


Tudom tudom, kicsit furcsa, de a google fordítótól nem igazán tudtam értelmes választ kicsikarni.



2015. szept. 28. 18:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ist deine Tochter über 18 (achtzehn)?

Frau Lehrerin, ich melde Ihnen, kann ich die Hausaufgabe nicht machen.

2015. szept. 29. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

#1


az elsö mondatodbol kimaradt a 'schon'. ... schon über 18?

A masodik mondatban a 'Frau Lehrerin' bár nem rossz, de eleg idejet mult. Manapsag a vezeteknév hasznalatos. Pl. Frau Weber, ... etc.



Frau XY, bedauerlicherweise muss ich Ihnen mitteilen, dass ich meine Hausafgaben nicht gemacht habe.

2015. szept. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kerdezö,


mi lenne ha valmi vicceset irnal, hogy miert nem tudtad, vagy miert nem csinaltad meg a hazifeladatodat.

Szerintem a tanarnöd nevetne egyet es pontozna a szorgalmad.


peldaul,



Frau XY, die Aufgabe war mir zu einfach, da hab' ich eine schwerere angefangen, aber die konnte ich dann nicht lösen. :-)

2015. szept. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az a helyzet hogy egyszer ezeket hallottam valahol, és kíváncsiságból szeretném megtudni.
2015. szept. 30. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!