Mi a kulombseg?

Figyelt kérdés

Az angolban mikor es hol mondjuk a to you, es mikor a for you? Ezt nem ertem. Es a masik amiben segitseg kellene meg, hogy pl jelen idoben mondom i eat, i buy, i walk, i drinking, i working, es ezeket hogyan mondjuk mult idoben, meg persze a tobbi iget is?

Azt mondjak ugy is jo, ha azt teszem az ige ele hogy did. Pl i did buy apple. De en a rendes mult ideju iget akarom megtanulni. Segitene valaki elmagyarazni ezt? Megkoszonnem nagyon.


2015. okt. 6. 15:49
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

to you és for you

.. szerintem nincs rá általános szabály esetenként kell megtanulni

I drinking

.. Ilyen nincs, ez hibás. Helyesen: I'm drinking.

Az egyszerű múlt időt az igék második szótári alakjával képezzük.

.. I bought a book yesterday.

.. I met Santa Clause two years ago.

A folyamatos múlt esetében a létige (be) múlt idejű alakját kell hsználni.

.. I was reading when you called me.

.. What were you doing at half past ten in the morning?

2015. okt. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát én nem vagyok olyan türelmes, mint a Kolompár Achilles. Kérdező, minek írsz le tényként olyan alakokat, amiket soha az életben nem láthattál és nem hallhattál?! Nincs ilyen, hogy "I drinking stb", ezt örökre felejtsd el!!! Folyamatos alakban kötelező a létige!

"Azt mondják, úgy is jó": Dehogy mondják! A did kérdésben van! Fordított szórenddel. Did you buy? Állító alakban -ed vagy a táblázat 2. oszlopa kell.

(Okoskodókkal közlöm, hogy én tudom, hogy létezik nyomatékosítás, de a kérdezőnek ez még igen messze van.)

2015. okt. 6. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Talán inkább egy tankönyvet kéne beszerezni.
2015. okt. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!