Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanulhatnam meg az...

Hogyan tanulhatnam meg az angol igek mult ideju alakjat a legkonnyebben?

Figyelt kérdés
Van erre valami szabaly? PL ha azt akarom mondani aludta, vasaroltam, dolgoztam.
2015. okt. 15. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Itt csoportosítva vannak, úgy logikusabb, mint ábécében: [link]

Itt van egy gyakorlat, de sokat találsz a neten: [link]

2015. okt. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
S ha jót akarsz magadnak, amolyan rigmusszerűen bevágod mind a három alakját, s akkor később nem kell újratanulnod, amikor jön az igék harmadik alakja.
2015. okt. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azért az első link kissé hiányos, mert vannak azok, akik több csoportba is tartozhatnak egyszerre, mint például a chide chid/chided chid/chided/chidden
2015. okt. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Életemben nem hallottam még azt a szót, hogy chide és elég jól elvoltam nélküle. Ráadásul két online szótár is (Oxford, Cambridge)is a szabályos igék közé sorolja. A kérdező kezdő, semmi szüksége az összes 470, azon belül rengeteg nem használatos rendhagyó igére. A szűkített 370 tagot számláló listában ez a szó nincs is benne. [link] Ezen a linken lehet gyakorolni is a flashcard-oknál is, a next gomb megnyomásával megadja a 3 alakot plusz vannak beírós gyakorlatok is megoldásokkal, különböző szinteken. Na erre jó volt ez a chide, hogy erre rátaláljak.
2015. okt. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A bejegyzés nem a chide igéről szól, hanem arról, hogy vannak olyan igék, többedmagukkal, amelyek több csoportba is tartoznak, és ide olyan egyszerű igék is felsorolhatók, mint az eltör, kiönt, borotválkozik, varr, stb.
2015. okt. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz mint eltör? Mert a break-broke-broken egyértelmű.
2015. okt. 17. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát, nem, mert az teljes szépségében break, broke/brake, broken/broke. Bár elismerem, ezt csak gonoszságból raktam bele, ha már szidást kaptam a chide miatt.


Amúgy pont 5 perce olvastam David Baldacci: The sixth Man című könyvében a chide-ot. Nem sérteném meg Baldaccit, de azért ez "csak" egy "átlag" krimi, "átlag" nyelvezettel. Ráadásul amerikai... És mégis van benne chide. :)

2015. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
slept, bought, worked (ez nem rendhagyó)
2015. nov. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Magolással. Ez a szép benne.
2015. nov. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Életemben nem hallottam még azt a szót, hogy chide és elég jól elvoltam nélküle."

Igen, a műveletlenség dagonyájában fetrengeni valóban jó érzés.

2020. szept. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!