Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol kiejtések, rövidítések,...

Angol kiejtések, rövidítések, honnan?

Figyelt kérdés

Melyik könyv (amelyiket belehet szerezni neten) foglalkozik a kiejtésekkel, könnyítésekkel?

Főleg olyanra gondolok, mint például:


- did you (diddzsu, vagy valami ilyesmi, legalábbis így hallottam a filmekben, viszont tanítani mindig did jú-nak tanítják) Ez valami mássalhangzóváltás lehet vagy hasonló, én konkrétan az ilyen eseteket feldolgozó anyagra lennék vevő


Másik: Rövidítések, pl:

How'd

Ez például nem volt benne az oxford nyelvtan könyvben. Van olyan, amelyik ezekre megy rá, vagy tér ki?


Köszönöm!


2015. okt. 15. 15:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Könyvről nem tudok, de ha mondjuk beszédet hallgatsz, legyen az filmből, sorozatból vagy egy akármilyen videóból sokat segít ezek megértésében. Életemben nem tanultam ilyet, csak sok videót néztem mégis értem. Szerintem hatásosabb módszer, mert ezeket általában csak szóban használják.
2015. okt. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sok mindenre rövidebb szlenget használnak, de csak szóban (illetve chatelés közbe, de hivatalos dokumentumban nem). Itt van 10 darab: https://www.youtube.com/watch?v=ZyGCy-nprxk
2015. okt. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!