Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Most minden általános iskolába...

Most minden általános iskolában két nyelvet kötelező tanulni?

Figyelt kérdés

Na, tehát most lettem 7. osztályos, és csak úgy észrevettem, hogy két nyelv is szerepel az órarendemben.

Alapból csak angolt tanulnék, de bevezették mellé a heti 1 németet is.(háhá, szerintem már most év elején bukásra állok belőle... -_-) Nem azért, mert nem tanulok, hanem rosszul tanítják, és most a kettő nyelv így kavarog a fejemben. Na, tehát akkor ez most mindenhol így van?



2015. okt. 16. 16:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem kötelező minden iskolában, csak ha többnyelvűbe jársz.
2015. okt. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az iskola pedagógiai programja fenn van a honlapjukon, ott el lehet olvasni a tantárgyakat. Biztos, hogy kötelező, nem csak el akarják veletek hitetni? Sose hallottam még olyan általánosról, ahol két nyelvet tanítottak kötelezően. Heti 1 órának két évig abszolút semmi értelme nincs.
2015. okt. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Hát ja, sztem sincs értelme. Am olyan ált. isk., hogy beiratkozásnál lehet választani, h angol, vagy német.

Na, mindjárt utánajárok néhány dolognak :)

2015. okt. 16. 20:18
 4/11 A kérdező kommentje:
Na, hát az uccsó ilyen dokumentum féle 2013-ban lett legkésőbb feltöltve... -_- XD
2015. okt. 16. 20:23
 5/11 anonim ***** válasza:
Az még nem olyan régi. A pedagógiai programot kell keresni, illetve a honlapon valamilyen tájékoztatást a leendő beiratkozóknak az idegen nyelvekről.
2015. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

622 oldal ez a Helyi tanterv, ami jó lehet... Vááá!!!...

Am beiratkozásnál meg ilyen dolgoknál semmi nincs leírva ilyenekről... Am ez a honlapjuk: [link]

2015. okt. 17. 21:12
 7/11 A kérdező kommentje:
Am ez a +1 nyelv heti 1 órában is idén lett bevezetve, úgyhogy nem hiszem, h a 2013-mas cuccban benne lenne...
2015. okt. 17. 21:14
 8/11 anonim ***** válasza:
A 611. oldaltól kezdve benne van. Jövőre heti 2 óra lesz :(.
2015. okt. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

És tényleg...

Am tök jó, hogyha angol tanár kérdez valamit, én angolul és németül válaszolok vissza:D XD

Akk keresek vmi másik sulit, mert amúgy is egy fos ahova járok...

2015. okt. 18. 10:05
 10/11 anonim ***** válasza:
Keress, de még búcsúzóul mondd meg az igazgatónak, hogy a német miatt mész el. És ilyen óraszámú két éves tanulásnak semmi értelme, hacsak nem az, hogy ha gimnáziumba mész és ott két nyelvet kell tanulni, amiből az egyik lehet akár a német is, akkor már valamit fogsz konyítani hozzá a legelején. Egyébként viccesen írnak a nyelvoktatás kommunikativitásáról és kellemességéről abban a helyi tantervben, ami ezek szerint köszönőviszonyban sincs a valósággal. De azért nézd meg, hogy hova mész át, mert a többi se biztos, hogy jó, főleg az utolsó két évben, amikor leléptek hatosztályosba az osztályok húzóerői. Nem tisztességes más feltételekkel felvenni a diákokat, mint amivel a végén szembesülnek.
2015. okt. 18. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!