Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Sikerülni fog a nyelvvizsga?

Sikerülni fog a nyelvvizsga?

Figyelt kérdés

Jó a nyelvérzékem, általános iskolában 7-8.-ban ötös voltam angolból, 9-10.-ben nem, mert nagyon rossz tanárom volt, nem szerettem, nem is szívesen tanultam szavakat nála. 11.-ben már szín ötös voltam mert másik tanár lett, idén is eddig 12-ben csak ötösöm van. Volt tavasszal nálunk Corvinusos próbanyelvvizsga írásbeli, 74%-os lett. 2 hét múlva nyelvvizsgázom (írásbeli) a corvinusnál, és utána lévő héten pedig szóbeli. Szerintetek sikerülni fog? Szóbelire hogy érdemes gyakorolni? Témákat dolgozzam ki? Meg az angol tanárom adott egy könyvet amibe minden nyelvtan benne van összefoglalva, azt át kéne olvasnom, hogy minden felfrissüljön.

17/F



2015. okt. 17. 22:50
 1/8 A kérdező kommentje:
9-10.-ben természetesen 4-es voltam meg 7. osztály előtt is.
2015. okt. 17. 22:50
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a próbaírásbeli 74%-os lett, akkor sikerülhet. Abban levél is volt? Hallásértés? A nyelvtanos könyvet hagyd a fenébe, arra semmi szükség, időpocsékolás. Az 1000 kérdés 1000 választ használd vagy a Színes kérdések és válaszok-at.
2015. okt. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennél kevesebbel is mentek át nyelvvizsgán, úgyhogy sikerülni fog.


Így pár héttel előtte a nyelvtant hanyagolni kéne és inkább a szövegértésre koncentrálni: rádióhallgatás, tv nézés, újságolvasás, stb.

1000 kérdés 1000 válasz jó szóbelire készüléshez. Témákat nem feltétlenül kell kidolgozni, többet ér ha gyakorlásként megpróbálsz magadtól 5-10 percet spontán beszélni az adott témákról. Mondhatod magadnak is, vagy másnak.(így magabiztosabba tudsz majd megszólalni)

2015. okt. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2. és 3. válaszolóval egyet értek. 3.-hoz talán annyit, hogy ilyenkor még tetszőleges témáról tényleg spontán 10 percet beszélni nehéz lehet, a többségnek sztem jobb, ha van saját maga által kidolgozott anyaga.

A vizsgán úgyse pont azt fogod elmondani, de jó, ha van egy biztos kiindulási alap, amihez nyúlhatsz.

2015. okt. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A próbaírásbeli komplett volt hallásértés szövegalkotás, minden volt.
2015. okt. 19. 19:52
 6/8 anonim ***** válasza:
Akkor nyugodtan elmehetsz.
2015. okt. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És ne féljek akkor a szóbelitől sem? Témazárókban a levél/szövegalkotási feladataim általában max pontosak.
2015. okt. 20. 20:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Te tudod, hogy mennyire jó a beszédkészséged, de ha bem félsz beszélni, akkor biztos sikerülni fog, a szóbeli rövid, nem bonyolult.
2015. okt. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!