Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Meg lehet tanulni otthon németül?

Meg lehet tanulni otthon németül?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, mig gyesen vagyok, raszannak napi masfel orat. A 0-rol igy meg lehetne tanulni legalabb zarsalgasi szinten? Nyelvtanulo pc programokbol es online konyvekbol, etc

2015. okt. 19. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg meg, de valamiféle kontroll kellene, hogy tényleg jól tanuld meg, ne pedig esetleg valamit tévesen érts.

A társalgási szinthez meg feltétlen kell társalgó-partner, egyedül nem tudsz magaddal beszélgetni. (De ezt meg lehet a neten keresztül is oldani.)

2015. okt. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Simán meglehet csak először javaslom hogy kezdd el csak a szavakat tanulgatni, aztán térj rá a nyelvtan részre és ezeket gyakorold be rendesen, ha mér érzed hogy kezded vágni akkor már a mondatokkal meg az alapvető kifejezéseket is elkezdheted tanulni, de azt csináld úgy hogy ne jegyezd meg a mondatot hanem próbáld megérteni és te magad összerakni őket. Aztán ha érzed hogy nagyjából megy meg fontos hogy hallott szöveg alapján is tanuld főleg a kiejtések miatt, aztán próbálj meg kisebb szövegeket keresni és megérteni azokat. Ha ezzel is úgy ahogy boldogulsz keress nyu8godtan német nyelvű filmeket és kezdd el nézni őket magyar felirattal de a feliratot is csak akkor olvasd ha nem érted még a bonyolultabb mondatokat, kifejezéseket. Ezzel is könnyen meg lehet tanulni a nyelvet, ha elmész esetleg nyelvtanárhoz ő maximum jobban magyaráz hogy jobban megértsd de igazság szerint én az angolt is otthon tanultam meg rendesen mert amit iskolába tanítottak csak egy össze zagyvált valami volt nagy elvárásokkal a kifejezetten magának való savanyú képű tanár csak elvárni tudott de normálisan magyarázni nem. Igaz hogy az érettségim angolból éppen hogy csak hármas lett, de utána elmentem nyelviskolába amit ott is hagytam mert amit nagyjából tudtam azt 20x vettük át így untam, ami meg kevésbé ment arról meg alig volt szó, csak a vizsga tételeknél meg faladatoknál amikor már problémám volt ott jött a fejvakarás hogy a nehezebb dolgokat nem értem illetve a hallott szöveget sem értettem meg rendesen a tanár meg alig segített ott is, elmentem hozzá magán órára ahol csak velem foglalkozott de hát hagyjuk nem ért annyit mint amennyit adtam neki, így ott is hagytam őket igaz buktam rajta kicsit ami sajnáltam, de így is buktam volna mert egy pocsék vizsgát se akartam így otthon OKJ tanfolyam mellett illetve fél évig voltam munkanélküli akkor tanulgattam az angolt, meg a bátyámékhoz mentem ki Londonba 2 hónapra, és ott viszont már ezerszer jobban megbírtam tanulni az angolt az ott látott feliratok alapján meg ahogyan beszéltem ott az emberekkel, a testbeszédük alapján is könnyebb volt, meg ott értettem amikor pénztárnál fizettem és mondta az összeget, független attól hogy ki volt írva kapásból felfogtam mennyit kér. Meg ott kint egy ilyen kocsma félébe is beszélgetésbe kezdtem az ottani pultos hölggyel aki magyarul kezdett el tanulni, mert kérdezte honnan jöttem miért vagyok stb... Ezt nagy nehezen el is tudtam mondani de már könnyebben mintha itthon tanulás miatt kellett volna vissza mondanom magamnak. És akkor ő hirtelen magyarul de erős akcentussal és törve beszélt hozzám, meglepődtem, de mondta hogy sok magyar lakik a környékén és ők tanítják erre, meg ő mindig is vágyott hogy ide jöhessen megnézni az ország nevezetességeit és szeretné ha többen főleg kis falvakban is megértenék őt a boltokban vagy ilyesmik. Akkor én is elkezdtem őt tanítani meg volt amikor ő megértette mit akarok angolul mondani de magyarul nehezen elmagyarázta hogy mondjak helyesen egy bizonyos szót és akkor a mondatom már jóval érthetőbb és egyértelműbb. Tehát nekem nem volt ez hülyeség a részemről, de végül hazajöttem mert nekem idehaza adódott egy jó álláslehetőség amit azért kár lenne külföldi munkára cserélni jelen pillanatban, meg nekem a honvágyam is igen erős, bátyám is csak azért van el kint mert Brit barátnője van, egy cserediák programban ismerkedtek meg, a lány is beszél magyarul, még nálunk is eltöltött 5 napot elég jó fej rendes csaj.
2015. okt. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Igen, meg lehet. :) Tippek: [link]
2015. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

#3-as ezt a pasit NE ajanlgasd plìz!

Öneki sem sikerült megtanulnia harom honap alatt nemetül.


Valahol irja, hogy elötte 6 evet tanult nemetül, tehat nem volt olyan 'idegen' a nemet nyelv elötte, mint ahogy azt beallitja.


Az iden levizsgazott, Nemet C1-se van, De az Isten szerelmere, hogyan???

Nezd meg ezt a nyökögest! Elöttem rejtely, hogy sikeres vizsgat tudott tenni.

https://www.youtube.com/watch?v=fecmdlN6_uU


Oroszul mar nem tanul, abbahagyta. Nos miert? Mert az orosz nem egy SOV (szubjek + objekt + verb) nyelv.


A videoban kerdezi a kis hölgy az interjualanytol, hogy olvas-e nemetül (nemet szövegeket) Erre azt mondja, hogy nem, mert nincs rá ideje, neki nyelveket kell tanulnia. Itt a pasi inkabb a mennyisegre, mint a minösegre hajt. Az olvasas, mint tudott növeli a szokincset.

Ez a 'TAag', azert nem tudja kifejezni magat, mert hianyzik a szokincs.

Szavak hianyaban, az ember néma.


Kedves Kerdezö,


napi fél ora is eleg. Mindig ismeteld azt, amit megtanultal, Kezd el, ha valamit nem tudsz, irj privatban, szivesen segitek amit tudok.

2015. okt. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az, amit összerakott, szerintem hasznos. Elérhetőségek, tippek. Hogy ki-mit-mennyit és hogyan tanul meg belőle, már a saját felelőssége. Az, hogy egy helyre össze van rakva a nyelvtan, szókincs, miegyéb, szerintem hasznos. De mindenki a saját fejével és a saját tempójában tanul.
2015. okt. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!