Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Franciások, hogy kell mondani...

Franciások, hogy kell mondani a következő városneveket?

Figyelt kérdés
Bordeaux, Reims, Bayeux, Auxerre? Én a következőképp mondanám: aux ugy tudom ó, de a Bordeaux-ot lehet úgy ejteni, hogy Bördu, illetve Auxerre Uszer? Továbbiakban Ránsz illetve Bejü vagy Bezsü?

2015. okt. 20. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
2015. okt. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
65%

Bordeaux bordó

Reims - rensz

Bayeux - bajő

Auxerre - ószer.

Nem, nem lehet úgy ejeteni ezeket, ahogy Te írtad! :)

2015. okt. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A beszélő szótár is uezeket mondta:

Tehát Bordu, de Bordó-nak is ejti, Ránsz, Usze', enyhe r-el a végén, és Bejü

2015. okt. 22. 22:52
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

A beszélő szótár azt mond, amit akar.

Ha annak hiszel, minek teszed fel itt a kérdést?

Válaszoltam privát leveledre, még csak annyit teszek hozzá, hogy francia családom tagjai sírvafakadtak a nevetéstől a "Bejü", "Bezsü", "Ránsz", "Uszer" stb. hallatán.

Még a különböző nyelvjárásokbam sem mondják így!

2015. okt. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Pedig tökéletesen mondja ki a kérdező is... A Bordeaux-t is ki lehet mondani Bordo, nak is, és Bordu-nak is. Az Auxerret azt pedig ejthetjük Ukszer-nek is. Reims-t pedig még életemben nem hallottam így, ahogy Te írod: https://www.youtube.com/watch?v=Saul_XBJaLA (ezt így kell helyesen mondani, nem pedig Rensz....)

Egyébként érdemes megnézni a linkeket is, mert ott több ember ugyanúgy mondja ki, ahogy a kérdező tette..

Ezek abszolút helyesek vannak kiejtve, szóval ezen lehet röhögni.

2015. okt. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én 15 éve beszélek franciául, 10 éve élek kint. A franciák között is van aki így-, valaki meg úgy- mondja ki. Bajő kiejtésről még nem hallottam, ószer-ről sem, és renszről sem.

A következőképp szokás ezeket a városokat kimondani: Bordeaux-> Bordó, enyhe r-el, illetve Bordu, erős r-el

Reims-> Ránsz, illetőleg sok vidéki Rímsz-nek ejti, mindkettő helyes

Bayeux-> Bejő, vagy Bejü

Auxerre-> Uksze', nagyon enyhe, szinte nem hallható r-el a végén illetve Usze', szintén.

Ha ezeken a városnevek hallatán a te "francia" rokonaid nevetnek, vagy nem franciák, vagy nagyon érzékeny humorúak...

2015. okt. 25. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na visszatértem Franciaországból. Csodálatos hetet töltöttem Chartres-en. Mivel nekem élnek kint rokonaim (franciák és magyarok is) megkérdeztem én is ezekről. Az összes magyar rokonom úgy ejti ezeket, ahogy Julianna írta, szóval biztosan Ő is jól tudja. Viszont a franciák tényleg hasonlóképp ejtik, ahogy írtátok. Bordeaux a franciák Bordu-nak ejti, senki nem hosszú óval ejtette, de az "Uksze" is érdekes, és Ránsz is, ahogy ők ejtik. Én azt hiszem hanyagolni fogom ezt a nyelvet, mert túlságosan nehéz:).
2016. jan. 6. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!