Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Japán általános számlálószavak...

Japán általános számlálószavak tízen felül hogy vannak?

Figyelt kérdés

Mindenhol de mindenhol (tankönyvekben és neten is) csak 10-ig találom a felsorolásukat: hitotsu, futatsu, mittsu, yottsu, itsutsu, muttsu, nanatsu, yattsu, kokonotsu, too. És pont, nagyon max még a 20 darab megemlítve, mint nagyon rendhagyó szó. Na de a többi?

Csak találgatni tudok: 11 darabnál juuittsu? Vagy juuhitotsu?

Előre is köszönöm!



#Japán #nyelvtan #japán nyelv #számlálószavak
2015. okt. 23. 14:49
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]

ennyit találtam meg

2015. okt. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2015. okt. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi, de én nem erre kérdeztem, nem simán számokra, hanem SZÁMLÁLÓ SZAVAKRA, vagyis: HÁNY DARAB valami, és azon belül is az általános számláló szóra (aminek az egytől tízig terjedő verzióját fel is soroltam), amit akkor használnak, ha éppen nem jut eszükbe, melyik számláló szó kell oda (ami nem csoda, mert van több, mint 170 fajta...)

Simán számos táblázatokat én is találtam, még számláló szavas táblázatot is, de mint írtam a kérdésemben is, ott mindig csak 1-től 10-ig sorolták fel a darab számolást, plusz azt, hogy "20 darab".

2015. okt. 23. 15:40
 4/6 anju ***** válasza:
56%
tiz utan megy a megszokott modon, juunichi, juuni stb a megfelo szamlaloszoval, nem letezik juuhitotsu meg hasonlok, altalaban ko-val
2015. okt. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Anju, köszönöm szépen! Akkor ezért nincs is tovább írva a táblázatokban. Vagyis ha valamiből 10-en fölüli mennyiséget kérek, akkor meg kell tanulnom a számlálószavát! :P

Illetve ez is új infó volt nekem, hogy jó még akkor a -ko. De azért gondolom, ha valami nagyobb tárgyra használnám, akkor az furin venné ki magát.

2015. okt. 24. 14:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Kösz a lepontozást
2015. okt. 29. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!