Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Origo angol felsőfoknál...

Origo angol felsőfoknál milyen levelekre lehet számítani?

Figyelt kérdés
Elolvastam a "hivatalos" álláspontot ezügyben, hogy kb bármire :D De elsősorban azok válaszára számítanék, akik már próbálták ezt a nyelvvizsgát :)
2015. okt. 29. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
mindig 2 válaszlehetőséget adnak, általában az egyik a hivatalosabb, a másik egy baráti levél valakinek. Témakörökben bármi lehetséges, kajáktól kezdve a könyveken át a mai világ problémájáig tényleg minden lehetséges. Viszont óriási hangsúlyt fektetnek a a levél stílusára, kinézetére, írásformájára, illetve a címzésre. Azt viszont tudnod kell, hogy a writing résznél nem mindig csak leveleket adnak, fogalmazások is szoktak lenni, szintén bármilyen témakörben. És figyelj tényleg a hivatalos formánál az ' nélkülözésére meg aze egyéb nem hivatalos írásformákra (baráti levélnél se nagyon szeretik az ilyeneket, de ott még elfogadják). AMúgy ki vannka előre adva a feladatok, amiket meg lehet csinálni, mindig azokat szokták adni a nyelvvizsgán.
2015. okt. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hat igazabol en nagyon remenykedem, hogy essze lesz az egyik.. Akarmilyen temarol szivesebben irok, mint egy barati/hivatalos levelet.
2015. okt. 31. 12:38
 3/4 anonim válasza:
Szia! Én most voltam novemberben, és nekünk az egyik opció egy levél volt a dohányzásról egy barátodnak, a másik pedig egy esszé a nemek közötti egyenlőségről. Én is esszét választottam (bár a dohányzás könnyebb téma), de levél formai követelményét nem mertem megkockáztatni. Voltak irányított kérdések mint pl a mai női és férfiideál, aztán a nők szerepe otthon/iskolában/munkahelyen, szerinted egyenlő e a 2 fél stb
2015. nov. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Uuuu mazlista! Ilyesmi esszenek en is nagyon orulnek... :)


Igazabol amiket mostanaban gyakorlunk (news, review, report, ilyesmik) nem tudom, milyen esellyel lehetnenek....

2015. nov. 29. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!