Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg könnyen...

No name1988 kérdése:

Hogyan tanuljak meg könnyen angolul beszélni?

Figyelt kérdés

A párommal úgy tervezzük, hogy kimegyünk Angliába szerencsét próbálni, mivel itthon nem jönnek össze a dolgok. Elkezdtünk angol tanfolyamra járni, de nekem nem megy még olyan jól.

Sajnos én németet tanultam a suliban, angolt keveset. Angolról magyarra fordítás egész jól megy, de fordítva már nem. A beszéd meg abszolút nem megy. :(

Ti mit tudtok tanácsolni?


2015. okt. 29. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tanárral gyakorolva. Ő tudja, mire van szükséged, és hogyan tudod jól begyakorolni.
2015. okt. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%
Nézzél angol nyelvű filmeket.
2015. okt. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
2-es: attól még a saját hangján nem szólalt meg egy szót sem. Ez csak időpocsékolás ebben az élethelyzetben, hisz gondolom nem 3 év múlva akarnak indulni.
2015. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Kedvencem ez a nézz filmeket... nem egy tanítványom volt, akitől lenyűgözve hallgattam, hogy eredeti nyelven néz filmeket, aztán kiderült, hogy a nyelvtudása egy középhaladó szintjét ha megütötte, és egy mondatban vagy kétszer váltott át magyarra.

Beszélni beszéd gyakorlásával lehet elkezdeni. Valóban egy tanár tudja leginkább lebontani neked a nyelvet részekre, hogy aztán fokozatosan elsajátítsd, illetve kínál olyan beszédhelyzeteket, amiben lehet gyakorolni. Emellett ugyan unalmas, de hasznos, ha egyszerű szövegeket hallgatsz, és elismétled. Puszta ismételgetés ár csak bemelegítésnek is jó, de gyakorlatot is szerzel abban, hogy egész angol mondatokat mondj el.

2015. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A pároddal üljetek le és olvassatok egymásnak párbeszédeket apróbb szövegrészleteket.
2015. okt. 29. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%

a filmes módszer is hatékony, de csak félmegoldás.

főleg jelenleg. ahogy a 3-as is írta, ha jól megy a fordítás, a megértés, akkor oké, de beszélni nem lehet belőle megtanulni.

ahhoz kommunikálni kell, tehát jelen esetben kell egy beszélgetőpartner, akivel persze nem könyvből példapárbeszédeket kell gyakorolni, hanem minél hétköznapibb szituációkról beszélni.

2015. okt. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!