Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljak meg rendesen...

Hogyan tanuljak meg rendesen angolul és németül?

Figyelt kérdés
Van angolból és németből is középfokú nyelvvizsgám, de semmire nem megyek vele, mert valós szituációkban nem tudom használni a nyelveket. Keresgéltem a neten, hogy mit tehetnék, sok helyen ajánlották, hogy nézzek filmeket. Mit tegyek még?
2015. aug. 16. 16:57
 1/4 anonim ***** válasza:
ez igaz nézz angolul filmet, sorozatokat sokmindent úgy megtanulsz belőle vagyis benned marad hogy észre sem veszed :)) meg meglátod a különbséget az amerikai angol meg az angol angol között amit tanítanak ugye :)) mert van a kettő között nagy különbség szószerkezetekbe és sok minden másba :)) ajánlani tudom én is az angolul való filmezést
2015. aug. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

ki tanítja ezeket a különbségeket? suliban én ezt nem tanultam


youtubbereket nézek nagyon sokat és abból most már nagy eséllyel meg tudom tippelni hogy ki angol és amerikai, és egyre többet megértek abból amit mondanak, mert van hogy hadarnak, így is néhány szó ismeretlen, de a hangsúlyból sokat megértek így is

néhányan meg feliratozzák is magukat, de azt sose nézem


ez a hallást segíti nagyon, meg egyes szószerkezetek tényleg beépülnek


egyébként a beszéd nekem nem megy, ugyanígy vagyok mint te, egyszer-egyszer próbálom hogy beszélek angolul magamban de nagyon nehéz, szóval inkább ezt kellene gyakorolnod, hogy beszélsz beszélsz, mert a gyakorlat a lényeg


a némettudásom a béka segge alatt, pedig egyszer megtanultam középfokig, de nem tudom hol használhatnám, valószínűleg ugyanígy, de az angol még mindig a number one nyelv számomra, úgyhogy nem is fűlik hozzá a fogam nagyon, de gyakorlás és gyakorlás és gyakorlás

2015. aug. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

hát nem tudom az angol szöveg hallásával h állsz mondjuk sztem nem rosszul ha van nyelvvizsgád de pl a dokumentum filmek is sokat segítenek benne mert lassan és szépen kiejtve mondják a szavakat.



Amúgy a különbséget úgy értettem (előző válaszolónak) hogy amit suliba tanulsz brit angol és a filmekben lévő amcsi angol közötti különbség mekkora ott veszed észre... :)

2015. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget.
2015. aug. 22. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!