Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Angol kiejtés? Szerintetek...

Angol kiejtés? Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
[link]
2010. márc. 17. 22:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon nem éri meg.
2010. márc. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nagy átverés, nagy pénzlehúzás.


Ha érdekelnek a fonetikai jelek, akkor vedd meg Némethné Hock Ildikó English Express című könyvét, annak az elején ott van az összes fonetikai jel és a magyarázat is hozzá. Kb 2eFt-ba kerül és a fonetikán túl is egy elég jó könyv szerintem.


Ugyanezt megtalálod a régi Országh - Magay szótárak elején, elég pontos magyarázattal...


A kiejtés valóban fontos, de nem kell kiadnod érte ennyi pénzt, és amúgy sem szeretem, ha ennyire kamu, erőltetett marketing szöveget nyomnak....


Ja és helyenként még hazudik is, az egyetemen minden tanárjelölt ismeri a fonetikai jeleket!

2010. márc. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kamu, nekünk spec. általánosban nagyon jól megtanították a kiejtést, meg aki nagyjából beszél angolul annak is jó a kiejtése, csak pénzlehúzás.
2010. márc. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az internet korában teljesen fölösleges pénzt kiadni ilyesmire.


[link]

[link]

[link]

2010. márc. 18. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem éri meg, a szótárban is benne van a fonetika. Ugyanakkor meg angolhoz tényleg nincs rá szükség, emlékszem anno általánosban nálun oktatták de a mai napig csak az egyszerűeket tudom kiolvasni. Viszont felsőfokon beszélek angolul és bármilyen ismeretlen szót kiolvasok 90-98%-os biztonsággal helyesen (a fonetikát a szótárba kb.40%-osan :S). Ha úgy gondolod neked ez kell ahoz, hogy menjen akkor tanulgasd a szótár elejéből (vagy ahogy valaki mondta előbbre, vegyél egy olcsóbb fonetika könyvet), de szerintem menni fog fonetika nélkül is.
2010. márc. 18. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Tényleg nem szabad megvenni .Én az internetről rengeteg angol Cd-ket töltöttem le,ahol saját füleddel hallhatod a jó kiejtést...

Ha nagyon keresgélsz még ezt a lemezt is le tudod tölteni...

2010. márc. 18. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is fonetikai jelek+tanár+később valamilyen accent reduction témájú könyv(pl. Lisa Mojsin: Mastering the American Accent, de van nagyon sok ilyen könyv van), a legjobb ugye az anyanyelvi beszélőkkel történő beszélgetés.
2010. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!