Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen az angol kiejtés?...

Milyen az angol kiejtés? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Hol találok segítséget, vagy esetleg segítene valaki, hogy az egyes betűket az angolban hogyan ejtjük? Egy fajta betűt többféleképpen szoktak ejteni (pl. a-t e-nek/ áj-nak/ e-nek). Van erre valamilyen szabály, hogy mikor minek ejtem?
2011. szept. 25. 17:37
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
nincsen szabaly ra, a kiejtes radtapad amikor benne elsz a nyelvben. ha nagyon peldalozni akarnek akkor az altalanos ervenyu hogy az "o"-t altalaban 'a'-nak van ejtve es stb. de ez dialektus fuggo, jhobb helyeken igy van
2011. szept. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden angol nyelvtankönyv azzal kezdődik, hogy ezt elmagyarázzák, csak a lusták átlapozzák az efféle "unalmas" részeket.


Ha még nincs nyelvtankönyved, vegyél, mert úgyis kell.

2011. szept. 25. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Legcélszerübb elöször megtanulni a fonetikai jeleket, és azok alapján minden szótárban benn van a kiejtés.
2011. szept. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

fonetika..

nagyon xar dolog, de nagyon hasznos...:D

2011. szept. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
oké, köszi.
2011. szept. 26. 21:22
 6/6 anonim ***** válasza:

De, igenis vannak kiejtési szabályok az angolban. Szerintem nem is annyira bonyolultak, de mégis csak főiskolai, egyetemi angol szakokon tanítják csak őket. Angol fonológia címszó alatt szokták tanítani, és kellenek hozzá nyelvészeti alapok.


Mégis, amondó vagyok, hogy felesleges ezeket a szerteágazó szabályokat megtanulni. Inkább tanuljuk meg szótárból a szavak kiejtését egyesével. Pusztán azért, mert mikor angolul beszélünk, akkor azonnal kell tudni ösztönből a szavak kiejtését. Nem érünk rá kiejtési rajta gondolkodni, szabályok mentén számolgatni, mert mire végzünk, addigra a beszélgetőpartner ott fog minket hagyni. Aztán hiába kiabáljuk utána, hogy "várjá', ne mennyé' ee', már kiszámoltam, hallod?".

2013. febr. 24. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!